Програма «Життя міста»

У розділі: 10418 відео | АрхівRSS
У школах Полтави тимчасово припинено безкоштовне харчування для учнів молодших класів
175

У школах Полтави тимчасово припинено безкоштовне харчування для учнів молодших класів

У місті, після зимових канікул, на батьків полтавських школярів чекав неприємний сюрприз. Сніданки для учнів початкових класів стали платними.

Олександр Мамай, міський голова
" Відсьогодні 1-й день, коли діти пішли до школи, то учні 1-4 класів залишаються без харчування. Хочу підкреслити, більше ніж 25 млн грн на харчування дітей в цьому бюджеті виділені."

Попри те, що гроші на обіди для школярів є, організувати та забезпечити їх гарячим харчуванням нікому. Проблеми виникли із проведенням тендеру, який оголосили ще на початку листопада минулого року.

Олександр Мамай, міський голова
" Втрутилася одна із Прибалтійських фірм, яка нікому не відома, нікому не зрозуміла. Її пропозиції відхилили.  Ця структура через АМК, на превеликий жаль АМК знаходиться в Києві, заблокувала нам всі торги."

Світлана Тарашевська, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів

" Управління освіти відхилило пропозицію ТОВ "Понтем.уа", оскільки в них не було підкладено основного документу МЕНЮ, за яким би ми могли проконтролювати як будуть харчувати наших дітей , яке має бути обов»язково погоджене у СЕС і вони не надали довідки про наявне в них обладнання і матеріально технічну базу."

Учасник, якого міське управління освіти не допустило до участі у євроторгах, подав скаргу до Антимонопольного комітету України.

Світлана Тарашевська, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів
" АМК було винесено рішення забов»язати управліня освіти відмінити торги і буквально в п»ятницю ми отримали рішення офіційне від АМК. "

Таким чином батькам доведеться сплачувати за шкільні сніданки своїх дітей по 10 грн щодня. Така ситуація триватиме щонайменше 2 місяці, доки не проведуть наступний тендер. Водночас, у міській раді знайшли можливість, щоб прогодувати дітей пільгових категорій, а саме сиріт, інвалідів та дітей з малозабезпечених сімей. Для них безоплатне харчування як було, так і залишиться. Таке рішення прийняли на засіданні члени виконавчого комітету Полтавської міської ради.