Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
Як харчують дітей у дитячих садочках
245

Як харчують дітей у дитячих садочках

У садочку смачніше, ніж вдома. Мама дворічного Іллі Сідана, який відвідує ясла дошкільного закладу №17, зізнається - її синочок обожнює їжу з дитсадку.

Елеонора Сідан, мама вихованця ДНЗ №17
" Всегда полностью все выедает, все сьедает, домой приходит и говорит: «Я хочу такое, как в саду. Мама, готовь такую еду»! "

Але таких котлет, які дають у групі, вдома зробити все одно не вдається - каже мама Іллі.

Елеонора Сідан, мама вихованця ДНЗ №17
" Здесь каждый день мясные продукты или рыбные продукты, овощи, фрукты. Очень приятно, что здесь очень много витаминов дают. "

До організації харчування тут ставляться дуже відповідально - запевняє завідуюча закладом Лариса Хилименко. Каже персонал дотримується усіх вимог згідно з Законом України, постановою Кабміну, Наказом Міносвіти та Мінохорони здоров»я.

Лариса Хилименко, завідуюча ДНЗ №17
"Кожна група має
свою кухню. Тут вони отримують їжу, роздають дітям, потім миють посуд.
 Посудом забезпечена кожна група. Все промаркіроване: для 1-го, для 2-го, для 3-го, для допоміжного. "

В яких умовах тут готують для дітей? Та чи насправді раціон такий збалансований як хваляться батьки і працівники закладу?
З перевіркою до ясла-садку №17 приїхав особисто міський голова, а також його заступник та начальник управління освіти. Перетнувши поріг харчоблоку, Олександр Мамай одразу цікавиться: що подадуть дітям на обід? Меру оголошують меню. В ньому на перше - суп з вермішелі, на друге…

" Шніцель рибний, картопляне пюре, компот, білий хліб та чорний.

Смаження шніцелів почали ще з 10-ї ранку. На обід вони потраплять до дитячих тарілок. "


А це вже овочеве сховище. Тут зберігають картоплю, моркву, капусту, буряк і цибулю для дитсадка. Все на окремих піддонах, у приміщенні порядок, відчувається гарна вентиляція, жодного натяку на запах цвілі чи гнилі. За порядком та свіжістю овочів тут слідкує ось ця жіночка. Вона комірник.

Оксана Матяш, комірник ДНЗ №17
" Температурний режим підтримується. Повинно бути не більше 10 С. Зараз на градуснику +3. Сухе освітлене приміщення. Якість овочей задовольняє."
"Нові овочі ми замовляємо по необхідності. Привозять 2 рази на місяць. "

А це вже вихованці 40-го ясла-садку «Ромашка». Спочатку дітки допомагають накривати собі на стіл, а вже потім як то кажуть можна і попоїсти.
Як тут харчують малечу перевіла начальник управління освіти Леся Марталішвілі. На вигляд - каже - все смачно. Протерміновиних продуктів під час ревізії холодильнику і комори вона також не виявила.

Леся Марталішвілі, начальник управління освіти Полтавського міськвиконкому
" Давайте перевіримо термін зберігання. Олія. Все у скляних банках. Все в порядку. "

Вихователі зізнаються - звичайно є дітки з поганим апетитом, але таких одиниці. Переважно вихованці садочків дуже активно працюють ложками, адже готують для них смачні та корисні страви.
Нагадаємо, діти у дошкільних садових групах харчуються на 23 грн, у яслах на 18 грн. При цьому батьки сплачують 60% від вартості, решту 40% - фінансують з міського бюджету. За словами міського голови, батькам вихованців дошкільних закладів немає потреби хвилюватися через проблеми, які нещодавно виникли із харчуванням учнів шкіл початкових класів.

Олександр Мамай, міський голова

"Я хотів би заспокоїти усіх без виключення батьків, що ні я особисто, ні міська влада сьогодні не залишить дітей без харчування.
 У нас понад 12 500 дітей у дошкільних закладах, тому ми виділяємо дуже великі кошти, а це понад 18 млн грн щорічно на харчування дітей у дитячих садочках. "

Важливою складовою в організації якісного харчування є також інтер»єр та чистота в харчоблоках - переконаний мер. Тому протягом минулого року капітальні ремонти цих приміщень провели у 4-х дитсадках, повні реконструкції харчоблоків ще у 5-ти ДНЗ заплановані на 2018-й.