Програма «Життя міста»

У розділі: 14342 відео | АрхівRSS
25 січня відзначають Тетянин День
132

25 січня відзначають Тетянин День

25- те січня поєднало в собі два свята - День великомучениці Тетяни та, звісно, улюблене свято молоді - День студента. Історія розповідає, - Тетяна була донькою римського проконсула, яка таємно прийняла християнство та відмовилася від шлюбу. Все своє життя вона присвятила любові до Бога, за що, і постраждала.
Василь Фазан, священик
»У відношенні цього свята, це дає можливість, в першу чергу усвідомити кожному наскільки людина повинна любити Бога, щоб відмовитися від загального світського життя, людина повинна працювати над собою, щоб справді бути людиною, про яку каже сам Христос.»

Також сьогодні всі Тетяни святкують - День янгола. А от у полтавки Тетяни Остренко - подвійне свято. Вона ще й відзначає своє 18- річчя. Дівчина навчається на архітектурному факультеті та зізнається,- дуже подобається своє ім’я, воно їй дуже допомагає по життю.
Тетяна Остренко, полтавка
« В день моего рождения мама меня хотела назвать по другому , но потом мой дедушка написал, что я сама выбрала себе имя..»

Здавна Свята Тетяна вважається покровителькою студентантів , викладачів та педагогів.

Василь Фазан, священик
»В цей день хочеться побажати усім нам, щоб ми були достойними студентами, в цьому житті, а особливо нашим студентам побажати, щоб вони були мудрими, правильними, розумними, щоб вони не лінилися отримувати знання.»

Щодо студентства, не зважаючи на те, що історія Тетяниного Дня своїм корінням йде в далеке минуле, традиції його святкування збереглися і до наших днів.
Станіслав, студент
«Частенько святкували, ходили по різних розважальним закладам і в цілому набиралися сил в післясесійний період.»

Артур, студент
»Конечно. Ну восновном с друзьями собираемся, как то празднуем по своему..»«Поздравляю всех Тань…»

Багато народних прикмет пов’язано з цим днем. В народі кажуть, якщо у Тетянин день великі замети - буде багато хліба, а ясна та морозна погода віщує тепле літо та без особливих перепадів температури.