Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
Безкоштовні флікери для пішоходів та велосипедистів міста - що це таке і де їх роздають.
196

Безкоштовні флікери для пішоходів та велосипедистів міста - що це таке і де їх роздають.

«Ось так світловідбивачі допомагають пішоходу бути помітним для автомобілістів. При їзді з ближнім світлом фар водій вас побаче за 140 метрів, а при дальньому - видимість збільшиться до 400 .»

«Засвітись - покажись» - у полтавському центрі «Вікно в Америку» світловідбивачі роздають безкоштовно. Всі, хто хоче безпечно ходити на дорозі в темний період доби чи їздити на велосипеді, може взяти флікери на 4 поверсі обласної бібліотеки ім. Котляревського. Там відкрили пункт безпеки для пішоходів та велосипедистів.

Аліна Кондратенко, патрульний поліцейський
 «Бути помітним на проїздній частині - це дійсно дуже важливо. Оскільки багато хто цим правилом нехтує. І нажаль, видимість особи, яка одягнена, наприклад, в чорний одяг у темну пору доби на дорозі складає 20 метрів.»
 «Нажаль, не всі пішоходні переходи в нашому місті є з освітленням, не всюди у нас є вуличне освітлення.»

Флікери зручно чіпляються до одягу, взуття, сумки чи рюкзака. Так само легко їх можна зняти. За словами керівника полтавського центру «Вікно в Америку» Олени Туркіної всього закупили 50 метрів світовітловідбиваючої стрічки. А також смужки, що вільно закріплюються як браслет на руці чи нозі.

Олена Туркіна, керівник полтавського центру «Вікно в Америку»
 «Думаю людей 150-100 ми точно забезпечимо.»
 «Ми беремо участь в проектах, грантах, виграємо конкурси. І це був такий проект від IREX офіс. Він також працює за сприяння посольства США в Україні. Вони запропонували нам цей проект.»

На відкритті пункту безпеки були присутні і представники велоруху міста. Ірина Садовнікова, координаторка проекту «Полтава велосипедна» говорить, -- далеко не всі, хто їздить на цьому транспортному засобі в нічний час, дотримуюється правил дорожнього руху.

Ірина Садовнікова, координаторка проекту «Полтава велосипедна»
 «Ця проблема є поширеною в спільноті велосипедистів.»
 «З спостережень, то таких людей, ну не знаю, мабуть відсотків 30-50.»
 «Велосипед має бути обладнаний спереду білою фарою, позаду червоною і по бокам катафотами помаранчевого кольору. Це вимога правил дорожнього руху.»

Загалом, за минулий рік з вини пішоходів у Полтаві трапилось 52 ДТП.