Програма «Життя міста»

У розділі: 10418 відео | АрхівRSS
Реконструкція площі біля облдержадміністрації - головне питання зустрічі архітекторів, художників та громади.
141

Реконструкція площі біля облдержадміністрації - головне питання зустрічі архітекторів, художників та громади.

Архітектори, художники та громада тепер вже в повному складі зібрались за круглим столом, аби обговорити ситуацію щодо реконструкції площі перед облдержадміністрацією. Нагадаємо, минулого разу засідання з цього питання зірвалося. Адже як зазначила художниця Юлія Петушинська - про проведення наради фахівців попередили за 4 години до початку.

 Юлія Петушинська художниця
" Мене особисто і всіх інших, дайте мені сказати, було попереджено за 4 години. Ми не мали можливості сюди запросити фахівців. "

Свою позицію щодо повної явки фахівців пані Юлія відстоювала і протягом всього засідання. Тому представники влади вирішили провести нараду в інший день за їх присутності. І от висновок спеціалістів - проект, який здобув перемогу не відповідає вимогам, зазначених в Указі Президента, а це спорудження пам’ятника чи пам’ятного знаку присвяченому подіям на майдані.

Юлія Петушинська художниця
" У нас же хочуть робити реконструкцію всієї площі, де пам’ятний знак або пам’ятник, абсолютно відсутній, як об’єкт монументального мистецтва. "

Начальник Управління культури облдержадміністрації Валентина Вождаєнко, присутня на засіданні, зазначила, що в Указі президента немає чіткого розпорядження - Полтавській облдержадміністрації встановити пам’ятник чи пам’ятний знак.

 Валентина Вождаєнко начальник Управління культури ОДА
"Кабінету Міністрів України, Київській міській державній адміністрації - опрацювати питання. Засобами монументального мистецтва у місті Києві, це не до нас відноситься, це виключно до міста Києва. "

Голова обласної організації Національної спілки художників України повідомив - головним завдання на сьогодні є вирішення цього питання, а не створення конфлікту між фахівцями і владою. Тому, найкращий вихід із ситуації - проведення 4-о конкурсу.

Юрій Самойленко голова обласної організації Національної спілки художників України
" Як мінімум більшість голосів зате, що - реалізувати даний проект є просто провальним. Потрібно оголошувати наступний конкурс всього навського. Але як його організувати, от про це потрібно говорити."

Після довгих обговорень Валентина Вождаєнко запропонувала чітко визначити вимоги фахівців та звернутися з ними до губернатора Валерія Головка.

Валентина Вождаєнко начальник Управління культури ОДА
" Ми пишемо протокол у нас є доручення, ми можемо нашим протокольним зібранням, звернутися ще раз до Валерія Анатолійовича з конкретними пропозиціями. При проектуванні, виготовленні науково-проектної документації по зміні цієї площі врахувати Ваші зауваження."

Врешті присутні погодились сформувати перелік вимог та подати на розгляд голові облдержадміністрації.