Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
Нові підходи сприяння працевлаштуванню застосовує Полтавська служба зайнятості до безробітних
185

Нові підходи сприяння працевлаштуванню застосовує Полтавська служба зайнятості до безробітних

Сучасні та нові соціальні підходи до обслуговування безробітних активно впроваджуються і у Полтавській міськрайонній філії Полтавського обласного центру зайнятості. Це так званий метод - «кейс - менеджменту» розповідає заступник директора Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості Оксана Немиткіна.
Оксана Немиткіна, заступник директора Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості
»Це соціальний супровід нашими консультантами, кейс - мененеджерами неконкуретних на ринку праці людей, які не можуть подолати оці бар’єри на шляху до працевлаштування»
»Тобто, не формальний підхід надати інформацію про вакансію, а людині допомогти, можливо, навіть разом поїхати до того роботодавця, чи якусь соціальну установу, яка допоможе подолати ці бар’єри.. »

Адже, як запевняють фахівці центру зайнятості до обслуговування різних категорій громадян потрібні різні підходи. Враховувати слід і сімейний стан людини і соціальний статус.
Оксана Немиткіна, заступник директора Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості
»Для людей, які мають високий потенціал працевлаштування, високу мотивацію до праці , там надається мінімальний пакет послуг, тобто це надання інформації про вакансії, запрошення на ярмарки вакансій, певні семінари, а люди, які потребують більше уваги, там уже долучаються такі послуги, як професійне навчання, участь у громадських роботах… »
»Тобто, увага розділяється по таким критеріям. »

Надзвичайно активно метод «кейс - менеджменту» застосовують у підході до клієнтів. Так, 38- річна полтавка Ганна Пестрікова уже близько півроку стоїть у центрі зайнятості на обліку. Жінка за спеціальність повар - кондитер і шукає роботу за спеціальністю. Говорить, дуже складно знайти роботу та ще й з нормальним рівнем заробітної плати. Все ж працівники центру , так звані, кейс - менеджери їй дуже допомагають у цьому.
Ганна Пестрікова, безробітна
«Особенно, Галина Яківна дуже така чуйна жіночка , яку я дуже поважаю і люблю..»
«Я поновляюся щас на біржі і шукаю зараз роботу , яка мені зараз…»

За словами фахівців, за січень місяць цього року спостерігається тенденція зменшення безробіття на Полтавщині. На обліку перебуває менше 3 тисяч осіб. Також, останнім часом значно збільшилася кількість вакансій від роботодавців. На ринку праці найбільше потребують токарів , фрезерувальників, шліфувальників, швачок та закрійників.