Програма «Життя міста»

У розділі: 14342 відео | АрхівRSS
Відбулась нарада з питання передачі земельних ділянок у комунальну власність ОТГ
212

Відбулась нарада з питання передачі земельних ділянок у комунальну власність ОТГ

Земельні ділянки сільськогосподарського призначення , які є в межах об’єднаних територіальних громад мають належати громадам. Механізми їх передачі обговорили на профільній нараді в облдержадміністрації. Зокрема, начальник Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило повідомив - процес відбуватиметься в 4 етапи.

 Вадим Чувпило начальник Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області
"Перший етап передбачає - це формування клопотання.  Про передачу земельних ділянок в межах ОТГ до комунальної власності з державної. Наступний етап - це безпосередній аналіз графічних матеріалів в межах кожної ОТГ - це Держгеокадастр буде робити. І разом з Центром державного земельного кадастру проведення інвентаризації цих земель. "

Наразі на Полтавщині сформовано 39 об’єднаних територіальних громад. За результатами попереднього аналізу - додав Вадим Чувпило - вони отримають у власність близько 700-а тисяч гектарів землі. Голова Машівської ОТГ Микола Кравченко розповідає - поки, що не проводили інвентаризації. Оскільки їхня громада створилася тільки місяць тому. Проте Микола Кравченко запевнив, найближчим часом ця ситуація зміниться.

 Микола Кравченко голова Машівської ОТГ
"Нас цікавлять вільні землі, так як їх можна в майбутньому передати в оренду. І за це отримати, якісь кошти і прибуток до громади. "

Губернатор області Валерій Головко поставив завдання всім об’єднаним територіальним громадам. Провести позачергові сесії в результаті яких будуть створені 2 документи. Перше - це клопотання про передачу землі та друге - це рішення сесії. Все це потрібно - додає губернатор - аби Полтавщина стала лідером у цьому питанні.

 Валерій Головко голова ОДА
"Я чесно кажучи з 2015 року живу цією реформою і хочу, щоб Полтавська область була найкращою в форматі іншого адміністративного устрою. І я бачу сьогодні переваги і різницю між ОТГ між Вами і тими сільськими головами, які ще пасуть задніх."


Передати землю у власність ОТГ - зазначили на засіданні - Держгеокадастр має до кінця 2018 року.