Програма «Життя міста»

У розділі: 10154 відео | АрхівRSS
Безкоштовні  «Курси самооборони для жінок» у Полтаві.
148

Безкоштовні «Курси самооборони для жінок» у Полтаві.

Як захистися, якщо на тебе напали? Чоловіки здебільшого знають, а от представниці слабкої статі часто не можуть за себе постояти. У цьому їм має допомогти проект, який ініціював Обласний молодіжний центр - «Курси самооборони для жінок».

Світлана Громцева, в.о. директора КУ «Обласний молодіжний центр»
"У рамках 16 днів проти насильства ми провели невелике соціологічне дослідження і з»ясували, що цікавим напрямком роботи і форми, куди б люди прийшли - це курси самозахисту. Познайомившись із спецпідрозділом «Скіф» та об»єднавшись із Національною поліцією ми вирішили організувати такі курси."

40 учасниць, віком від 14 до 49 років, розділені на 2 групи. Вони відвідають по 4 практичних заняття з фізпідготовки, а на останньому 5-му уроці з жінками проведе роботу практичний психолог, який допоможе знайти впевненість у собі та юрист, який окреслить правові рамки, щоб самозахист не перетворився на напад.
Давати відсіч хуліганам дівчат навчає професійний тренер, який займається з поліцейськими по всій Полтавській області. Це спортсмен з 15-річним стажем Сергій Чепіжний.

Сергій Чепіжний, керівник ГО «Центр спеціальної підготовки «Скіф»», фахівець тренінгового центру ГУ НП в Полтавській області
"Ми будемо навчати базовим знанням щодо самозахисту, тобто основна наша задача показати, що кожен громадянин, навіть жінка, яка фізично не так розвинена як чоловіки, вони мають право само захищатися. По-перше, вони мають право, а по-друге, вони мають змогу."

Прийшла навчитися силових прийомів і Марина, мама двох маленьких синочків. Каже на Огнівці, де вона мешкає, ввечері ходити дуже страшно через погано освітлені вулиці. Жінка сподівається, що здобуті тут навички в житті їй не знадобляться, але до всього треба бути готовою.

Марина, прийшла на курси самооборони для жінок
"В мене 2 сина росте - одному 7 років, а іншому 4 місяці. Хотілося навчитися самообороні, щоб, можливо, їм якісь поради дати в майбутньому."

Не лише для себе прийшла повчитися і пані Лариса.

Лариса, прийшла на курси самооборони для жінок

"Працюю я в одній із Полтавських шкіл, викладаю в молодших класах і, можливо, вони допоможуть мені моїм маленьким діткам якісь доступні прийоми показати. Тому що іноді діти потрапляють у такі ситуації. Скільки дітей пропадає. І, можливо, якщо якась дитина знатиме якісь основи самозахисту, можливо - це врятує їхнє життя."

А от місцева журналістка Ольга Стенько на цих курсах хоче навчитися правильній поведінці в екстремальних ситуаціх, оскільки - зізнається - не має жодної фізичної спецпідготовки.

Ольга Стенько, прийшла на курси самооборони для жінок
"Звісно, що журналісти особливо потрапляють у ту групу, яка може бути піддана якомусь тиску. На щастя я ніколи не потрапляла у такі ситуації і саме тому і прийшла на ці курси, щоб ніколи не стати жертвою."

Це перше заняття учениць, тому поки не все виходить досконало, але це тільки початок.

Курси самооборони для жінок абсолютно безкоштовні. Для перших груп вони триватимуть з 8 лютого по 6 березня, після чого учасниці отримають сертифікати про успішне проходження експрес-навчання. Проект організатори планують зробити на постійній основі.