Програма «Життя міста»

У розділі: 13908 відео | АрхівRSS
Полтавці схилили голови біля пам'ятника Воїнам Інтернаціоналістам
130

Полтавці схилили голови біля пам'ятника Воїнам Інтернаціоналістам

15 лютого традиційно українці вшановують хвилиною мовчання загиблих учасників бойових дій на території інших держав та 29 річницю виводу радянських військ з Афганістану. Цього дня мільйони українців схиляють голови до підніжжя пам*ятників та згадують своїх героїв. Серед них і голова громадської організації учасників бойових дій Шевченківського району Володимир Корнійчук. Згадує, як рівно 2 роки та 6 днів він ризикував своїм життям заради миру, захищав своїх побратимів. Зараз, ділиться, пам*ятає усе і до сих пір Афганістан являється йому у вісні.

Володимир Корнійчук, голова ГО учасників бойових дій Шевченківського району, депутат ПМР
«Коли нас тренерували ще в Рядянському Союзі, готували до Афганістану, ми вже знали, що будемо в Афганістані, в Туркменії в нас підготовка була, у лютому місяці нас літаком доставили до Афганістану і розподілили по частинам, мені довелось в місті Град служити»+1:17-1:26 «До сих пір Афганістан мені сниться і ті події, що були там, можу не пам*ятати, що зараз тут робиться, а те все я пам*ятаю»

Поклав квіти до підніжжя пам*ятника і Полтавський міський голова Олександр Мамай. Зауважує, війна торкнулася багатьох українських сімей, тому особливо важливо згадувати та вшановувати пам*ять загиблих героїв. В свою чергу міська влада робить усе можливе для підтримки полтавських родин, чиї близькі загинули в Афганістані. Так, цього дня героям вручили почесні грамоти , а також грошові винагороди. 4 учасника бойових дій отримали одноразову допомогу на сумму 20 тисяч гривень, а також 5 сертифікатів на 300 тисяч гривень отримали вдови та матері учасників бойових дій.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

«Сьогодні від усієї територіальної громади я хочу висловити подяку тим батькам, які ще живі загиблих хлопців, я хочу висловити подяку дружинам, дітям, які залишилися без чоловіків і сьогодні, що саме головне я хочу висловити всім без виключення подяку тим воїнам афганцям, які не просто пройшли через Афганістан, а які сьогодні своїм прикладом показують, як треба об*єднувати нашу країну»

Особливим сюрпризом стали і 2 сертифікати на отримання житла. Так, щасливим володарем нової квартири став учасник бойових дій в Афганістані Віктор Каралаш. Говорить, дізнавшись, про таку звістку, не відразу зрозумів, що це все насправді. Раніше, зауважує мешкав у гуртожитку.

Віктор Каралаш, учасник бойових дій в Афганістані
«Радість звісно, все ж таки вже 18 рік стою у черзі. Воно у душі, як то кажуть і молодий, але в старості вже хочеться свій куточок»

Учасник бойових дій в Афганістані Іван Петренко, отримав сертифікат на лікування у розмірі 20 тисяч гривень. Говорить, він і його побратими щодня стикаються з різними соціальними проблемами, тому така допомога для них дуже важлива.

Іван Петренко, учасник бойових дій в Афганістані
«Повернувшись назад до мирного життя, ми підтримуємо зв*язки між нашими бойовими побратимами, допомагаємо один одному у вирішенні всіх питань і завжди налаштовано співпрацюємо із органами місцевої влади. Така допомога буде своєчасна і свідчить про те, що ніхто не забутий»

Очільник міста зауважив, міська влада і надалі буде опікуватись сім*ями учасників бойових дій на території інших держав.