Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
Полтавські рятувальники провели практичний майстер-клас
73

Полтавські рятувальники провели практичний майстер-клас

Обережно тонкий лід чи перехід по кризі заборонено! Ось такі таблички розставлені уздовж річки Ворскли. Проте, багато людей бажаючи скоротити шлях чи отримати емоції від прогулянки кригою - нехтують цими заборонами. Результати говорять самі за себе. З початку року зафіксовано 9 нещасних випадків, 1 з яких завершився трагічно. Саме тому полтавські рятувальники провели тематичний майстер-клас. В ньому розповіли - що робити коли провалився під кригу.


 Євген Савчук начальник КО «Рятувально-водолазна служба» Полтавської МР
" Перш за все як можна голосніше крикнути - рятуйте, якщо поруч нікого немає вона повинна перш за все ніякому розі не панікувати. Паніка охоплює і тоді люди починає не контролювати свої дії.. "

" Ось дивіться неслухняна людина йде по кризі і провалюється. Що потрібно  Якомога ширше розкинути руки і намагатися самостійно, поки не охололи ноги, поки температура тіла не зрівнялася з водою він повинен сам вилізти на лід. І обов’язково в ту сторону звідки він йшов, бо там вже лід провірений."

Продемонстрували рятувальники і як НАДАТИ допомогу потерпілому на льоду. Найперше - розповідають - необхідно гукнути людині «Йду на допомогу», цим самим дати зрозуміти потерпілому, що він не один, аби той не панікував.


Євген Савчук начальник КО «Рятувально-водолазна служба» Полтавської МР
" Ні в якому разі особисто, без нічого бігти на допомогу.  Якщо ви бачите, що лід біля людини яка провалилися тонкий, необхідно взяти підручні матеріали - це головне. Можна використовувати ручний ремінь, або рюкзак, гілку, або якщо поруч є транспортний засіб обов’язково в’язати в нього трос у водія. "


Також фахівці продемонстрували, що необхідно мати при собі любителям небезпечної риболовлі. А це - рятівний жилет, мотузка й зачепи, котрі допомагають довше протриматися на льоду вразі нещасного випадку.


 Євген Савчук начальник КО «Рятувально-водолазна служба» Полтавської МР
" Відстань між рибаками в зимовий період повинна бути не менше ніж 5 метрів. А саме головне, рибаки повинні пам’ятати, товщина льоду, яка є небезпечною для виходу на зимову рибалку має складати не менше ніж 10 сантиметрів."

Рятувальники попереджають зараз виходити на лід небезпечно, адже його товщина близько 3-х сантиметрів. В той час коли допустимою для переходу водойми є товщина 15 см. для риболовлі не менше 10-ти. а відстань між рибаками має бути мінімум 5 см.