Програма «Життя міста»

У розділі: 10143 відео | АрхівRSS
25 лютого українці відзначать 100-річчя від дня затвердження Тризуба гербом  УНР
51

25 лютого українці відзначать 100-річчя від дня затвердження Тризуба гербом УНР

25 лютого 1918 року в Коростені Українська Центральна Рада прийняла Тризуб за герб Української народної республіки. Тризуб був найпізнаванішим символом країни , його навіть зображували на карбованцях. Відтоді минуло вже 100 років. Але історія походження герба і досі має багато здогадок та легенд.

Наталія Кузьменко-старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею
«Більш відомий для нас прорис тризуба у якості герба і знака князя Володимира Святославовича Великого, пізніше названого Святим, який пізніше став Святителем Русі, їх ми бачимо на грошах срібниках, златниках, на уламках десятинної церкви, зокрема на цеглі, що підтверджує його, як державного символу Київської держави»

До дня відзначення 100-річчя Тризуба, працівники краєзнавчого музею підготували цікавий та унікальний експонат. Горщик з тавром у вигляді модифікованого тризуба, був знайдений у 1997 році директором музею Олександром Супруненком. Говорить, ця пам"ятка дає зрозуміти-Полтава раніше була князівським містом.

Олександр Супруненко-директор Полтавського краєзнавчого музею
«В кінці 12 століття взяли ось такий ось мірний горщик, який був виготовлений князівськими представниками, для того, щоб регулювати позичальні операції «Полтава крім того мала представників влади князівської в той уже час Переяславських Князівств, які використовували такий пророслий Тризуб, як символ своєї князівської влади»

Окрім легенд, Тризуб має своє окреме значення, хоча говорять працівники музею символіка Тризуба достовірно не досліджена і має багато суперечностей. Існує більше 30 гіпотез про його значення.

Наталія Кузьменко-старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею
«Їх пояснюють і як ясного сокола, як улюбленого птаха Бога Перуна і атакуючого ворона це Бога Одіна» «Найчастіше зараз говорять про те, що це блискавка Бога Грома, яка згодом і стала таким знаком»

Також працівники музею підготували документальну та фотовиставки з нагоди відзначення 100-річчя Тризуба.