Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
Ярослав Грицак презентував книгу "Розмови про Україну"
53

Ярослав Грицак презентував книгу "Розмови про Україну"

До Полтави завітав історик Ярослав Грицак. Презентував книгу «Розмови про Україну». Вона написана спільно з польською журналісткою Ізабеллою Хруслінською. Вперше книга вийшла 10 років тому у Польщі. До перевидання у нашій країні, був дописаний останній розділ. У ньому йдеться про події від 2009 року до сьогодення. Зроблено акцент на взаєминах з росіянами, поляками та євреями.

Ярослав Грицак, історик, співавтор книги
«Дуже мусив багато перепрацювати. По-перше, переписати для українців. А по-друге дописати великий розділ, щодо останніх 10 років. Головна теза моєї книжки є та, що наша історія дуже складна і, нажаль, не найкраща.»

Ця книга є третя з ряду розмов Ізи Хруслінської з українськими інтелектуалами. Написана у жанрі інтерв`ю. Видана за співпраці "Дух і Літера" та Центру юдаїки. «Розмовами про Україну» Ярослав Грицак намагається донести до людей, -- щоб змінити країну, потрібно пам’ятати та шанувати історію. На його думку, нам завжди не вистачало радикальних політичних реформ.

Ярослав Грицак, історик, співавтор книги
«Правило дуже просте - чим довше ти витягаєш реформи, або чим повільніше ти їх робиш, тим більша соціальна ціна. Ми розплачуємось за те, що ми 25 років не робили реформ, або робили дуже мало. Це те що є, знаєте. Лік завжди є один. Лік є реформи. Якщо реформ немає, очевидно, що молоді залишається, крім тікати з цієї країни.»

Організував зустріч з істориком полтавський осередок Української Академії Лідерства. Ментор Святослав Келим-Золотайко розповідає, - Ярослав Грицак проводив лекцію для студентів УАЛ та виявив бажання презентувати свою книгу.

Святослав Келим-Золотайко, ментор полтавського осередку УАЛ
«Професіонали такого рівня, не тільки в історії, в економіці, допомагають нам розумітися, які висновки робити з того, що відбулось і куди рухатись далі.»

Під час дискусії з полтавцями Ярослав Грицак поділився планами на майбутнє. Хоче написати глобальну історію України. У новій книзі йтиметься про 2 майдани. Зокрема, роздуми над причинами виникнення та наслідками.