Програма «Життя міста»

У розділі: 10143 відео | АрхівRSS
Тематичний брифінг щодо квартирних крадіжок відбувся у Полтаві
93

Тематичний брифінг щодо квартирних крадіжок відбувся у Полтаві

З початку року на Полтавщині зафіксовано 79 квартирних крадіжок. І хоч це на 50 випадків менше, ніж за аналогічний період минулого року - розповідають правоохоронці, проте цей вид злочину залишаєтьсяодним із найпоширеніших по всій території області. Найбільше квартирних крадіжок скоєно в Кременчуці, Полтаві та Горішніх Плавнях. Викрито злодіїв по 27-и кримінальним правопорушенням, ще 24-м особам оголошено про підозру.

Олександр Лиманець, начальник структурного підрозділу ГУ НП в Полтавській обл.
"Ми можемо сказати з впевненістю, що ми на даний час своїми діями зменшили кількість даного виду злочину - квартирних крадіжок. Деякі злочинці знаходяться за ґратами, деякі знаходять на підписках під домашнім арештом, але ми зменшили їм можливість пересуватися нашими містами скоювати даний вид злочину."

На брифінгу в Головному управлінні Національної поліції - розповідали, як не стати жертвою злодіїв. Найперше - зазначили правоохоронці - на вхідних дверях необхідно мати не менше 2-х замків різних типів. А також, варто звертати увагу на наступні речі: заклеєні дверні глазки, підозрілі тоновані автомобілі та сторонніх людей у під’їзді й поблизу будинку.

Олександр Лиманець, начальник структурного підрозділу ГУ НП в Полтавській обл.
"Якщо Ви бачите, що в денний час тобто десь з 8 годин до 5 вечора люди пересуваються з якимись рюкзаками, сумками, підходять до дверей. Повідомте поліцію, набираєте 102, перша виїде патрульна поліція, перевірить в громадян їхні документи й покрайній мірі не дасть їм скоїти даний злочин."

При можливості поліція радить встановити в помешканні сигналізацію. Ось це один із прикладів системи охорони тут і датчики руху, розбиття скла та інші. Як тільки злочинець потрапляє до приміщення - розповідають фахівці - одразу спрацьовує сигнал і за 5-8 хвилин на місце приїжджає група реагування.
Валерій Солдатов, інженер з монтажу ЦТО Управління поліції охорони в Полтавській обл.
"Если в период когда квартира охраняется, кто-то пытается проникнуть в помещение, тоесть открывает двери, разбивает стекло - срабатывает датчик на дверях, срабатывает датчик движения, разбития стекла. Немедленно сигнал передаётся по GSM каналу на пульт охраны."

Та все ж таки правоохоронці наголошують - якщо ви стали свідком квартирної крадіжки не намагайтесь самостійно затримати злочинця. Зателефонуйте до поліції й повідомте про випадок.