Програма «Життя міста»

У розділі: 13815 відео | АрхівRSS
На Полтавщині шукатимуть претендентів на посади шерифів
158

На Полтавщині шукатимуть претендентів на посади шерифів

На Полтавщині шукатимуть претендентів на шерифів заради безпеки в громадах. Спільний проект розпочався у трьох областях України: Херсонській, Полтавській та Харківський.

Наталія Бімбірайте, керівниця проекту «Шерифи для нових громад»

"У нас на Херсонщині є цікавий досвід. Ми приїхали ним поділитися - як працюють шерифи. За нашим уявленням ідеальні шерифи мають обиратися в громадах, мають бути з громад і мають бути підзвітні саме громадам, а не якимось ефемерним центральним органам."

Це Наталія Бімбірайте, керівник проекту «Шерифи для нових громад», який реалізується на Херсонщині з 2012 року. Розповідає - після реформи поліції, на Херсонщині кількість дільничних зменшилась втричі. Один дільничний там вимушений розриватися на 5-15 сіл одночасно. Превентивна діяльність, профілактичні бесіди та нагляд за безпекою в селах Херсонської області покладені саме на так званих шерифів, іншими словами помічників поліцейських.

Наталія Бімбірайте, керівниця проекту «Шерифи для нових громад»

"На Херсонщині в селі Стара Збур»ївка. В результаті роботи 2-х шерифів у цьому селі за кілька років кількість порушень там у 14 разів менша, ніж в навколишніх селах. От результат. Там тяжкі злочини вже просто не відбуваються, бо ведеться постійна профілактична робота."

Про цих шерифів навіть зняли документальний фільм, який у 2016 році номінували на «Оскар». Віктор Кривобородько і Володимир Рудьковський поєднують обов'язки поліцейських і соціальних працівників - заспокоюють сімейні сварки, припиняють бійки між сусідами, шукають потопельників - загалом, займаються всім, окрім кримінальних злочинів.
Та чи легко знайти таких відчайдухів на Полтавщині? Яким статусом їх варто наділити? Якими повноваженнями та обов»язками? Хто забезпечить їх відповідною підготовкою? Ці питання обговорювали за круглим столом в облдержадміністрації.

Галина Поліцкова, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Полтавського обласного центру зайнятості

"Підібрати морально, психічно стійку людину (з огляду на те, що підвищилася проблемність, і зброї багато, і люди приходять з зони АТО, яких треба реабілітувати) не захищену законодавчо, дуже важко. Участь у громадських роботах ніяким чином не захистить цю людину законодавчо."

Відтак учасники круглого столу зійшлися на тому, що шерифами можуть стати лише люди, яких в громадах поважають. Визначити їх мають самі, а фінансувати шерифів повинні органи місцевого самоврядування.

Петро Рибальченко, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Білоцерківської ОТГ

"Ми за рахунок місцевого бюджету могли б утримувати таку посаду. Потреба доволі серйозна. У нас на території 25 000 населення і 3-4 дільничних інспектори. Що вони втрьох зроблять? Який би не був чудовий дільничний, але поки ми не займемося профілактикою результату не буде."

Проект «Шерифи для нових громад» реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».
Чи поталанить Полтавщині з шерифами так само як Херсонщині стане відомо вже невдовзі.