Програма «Життя міста»

У розділі: 13915 відео | АрхівRSS
Працівники Краєзнавчого музею провели наукову конференцію присвячену великому українському літописцю Самійлу Величку
219

Працівники Краєзнавчого музею провели наукову конференцію присвячену великому українському літописцю Самійлу Величку

«Село Жуки-батьківщина літописця Самійла Величка» наукова конференція присвячена цій видатній постаті пройшла у Прлтаві. Захід приурочили до дня Святого Самійла. Директор краєзнавчого музею Олександр Супруненко, говорить завдяки його творам село Жуки і сама Полтавщина ввійшли до української та світової історії.

Олександр Супруненко-директор Полтавського краєзнавчого музею
«Це перший літописець, який детально описав в самому великому творі описав історію України 17 початку 18 століття, саме на ній базується вивчення державотворення України»

Самійло Величко велика постать в історії не тільки Полтавщини, але і всієї України, вважає науковець Петро Бондаревський. Говорить, полтавці подбали про увіковічення його здобутків і встановили у селі Жуки пам*ятний знак.

Петро Бондаревський-науковець
«Дуже і дуже люди хотіли увічнити пам*ять, а коли ми поставили цей пам*ятний знак, пройшов час, людипобачили, що це дуже добре, коли увічнюється пам*ять і побудували там культову споруду, цей знак перенесли вже в глибину туди»

Напередодні конференції, працівники краєзнавчого музею випустили збірник, також присвячений Самійлу Величку. До нього увійшли статті про історичну минувшину України. Долучилася до створення зібрання і історик Людмила Бабенко, говорить, вона досліджувала добу Івана Мазепи.

Людмила Бабенко-історик
«Я подай побіжно спробувала зробити огляд, які основні тенденції відображення самої постаті Мазепи в сучасній українській іторіографії» «Сьогодні ми дивимось на нього, як досить неоднозначну постать, але однозначно, яка працювала на українське державотворення»

Це вже друга наукова конференція, присвячена постаті Самійла Величка, що пройшла у Краєзнавчому музеї.