Програма «Життя міста»

У розділі: 13918 відео | АрхівRSS
Відтепер манту можна мочити . Підтверджують це і полтавські педіатри
377

Відтепер манту можна мочити . Підтверджують це і полтавські педіатри

Проба Манту не боїться води - ця звістка , прозвучавши з вуст иконуючої обов’язки Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун, шокувала украінців. Тож мочити її - можна. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.
«Якщо ви знаєте, що пробу Манту можна мочити - гортайте далі. Але помітила, що багато українців вважають навпаки: ніби вода на шкірі може вплинути на реакцію організму, папула від ін'єкції збільшиться та результат проби хибно покаже, що людина інфікована. Це не так. Вода на шкірі ніяк не може вплинути на пробу Манту. »

За словами практикуючих педіатрів, це справді один із найпоширеніших міфів щодо проби Манту. Думка , що її не можна зволожувати існувала в ті часи, коли туберкулінодіагностика проводилася зовсім по-іншому , ніж зараз .

Світлана Писаренко, головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА
« Саме шляхом нанесення туберкуліну у вигляді дряпання шкіри, тому дійсно от таку реакцію не можна було не мочити, для того щоб не було якихось хибних результатів.»

Протягом останніх десятиліть туберкулінодіагностика проводиться за допомогою ін’єкцій, тобто внутрішньошкірно. А отже, коли туберкулін знаходитиметься під шкірою, то вода ніяк не вплине на реакцію - говорить головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Світлана Писаренко.

Світлана Писаренко, головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА
«Це абсолютне твердження, що мочити можна, і це стосується, коли говорять про інші вакцинації, знов таки можна, тому що всі вакцини преважна більшість, вводиться внутрішньом´язево, або підшкірно, або там всередину, коли знаходиться вакцинний матерал в м’язі зволоження шкіри ніяк не вплине на будь - яку реакцію.»

Все ж лікарі наголошують, є певні протипоказання після введення реакції Манту. А саме, місце, де робилася ін’єкція, не можна дряпати, розчісувати та заклеювати пластиром.