Програма «Життя міста»

У розділі: 13915 відео | АрхівRSS
У Полтаві відкрили Алею захисників України
238

У Полтаві відкрили Алею захисників України

У Полтаві відкрили Алею захисників України. Ідея її створення належить батькам загиблих учасників антитерористичної операції. За їх словами - алея буде нагадувати всім - в країні війна. А воїні котрі віддали життя захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України - незабуті.
Ігор Мочалов батько загиблого воїна Олександра Мочалова.
" Війна ще продовжується. Тому те що роблять зараз: волонтери, міська влада - встановлюють невеликі отакі об’єкти в знак вшанування пам’яті наших воїнів, які загинули за свободу незалежність України - це дуже гарно."

 Тамара Коряк мама загиблого воїна Дмитра Коряка
" Нам матерям дуже важливий сам факт відкриття цієї алеї. Сам факт того що прийшло стільки людей і які пам’ятають. "

Ініціативу батьків підтримав депутатський корпус на чолі з міським головою Олександром Мамаєм. Відтак на облаштування території у парку імені Котляревського виділено понад 1,5 мільйони гривень. За словами секретаря міської ради й куратора проекту Оксани Деркач - нині тут облаштовані центральна алея та доріжки, місця для відпочинку з лавочками, нове освітлення. Окрім цього встановлений пам’ятний знак з вмонтованою інтерактивною дошкою, на якій відображається інформація про полтавців, які загибнули у зоні АТО: фото, роки життя, обставини загибелі та нагороди, які має кожний з героїв.

Оксана Деркач секретар Полтавської міської ради
" Ідея пам’ятника я її побачила у Вінниці. Тому приблизно такий підхід, такий формат. Підготували контент і я дуже надіюсь, що це не пам’ятник, а пам’ятний знак інформаційний для полтавців. . Це нагадування всім про те, що потрібно берегти мир."

Окрім цього на Алеї пам’яті висаджені символічні дуби, які були вирощені Тетяною Горячевською, мамою загиблого воїна Олександра Горячевського.
 Тетяна Горячевська мама загиблого воїна Олександра Горячевського
"Щось живе - це завжди пам'ять. Пам’ятник - це теж добре, могила - це місце де можна поплакати, а дерево - це те що буде рости, розвиватися воно буде нагадувати про - це. "

 "Земле моя рівна, скільки буду жити, стільки і любитиму тебе."