Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
Грошову компенсацію планують надавати жертвам фізичного насильства.
62

Грошову компенсацію планують надавати жертвам фізичного насильства.

Соціальну допомогу планують надавати жертвам умисних насильницьких злочинів - грабіжів, фізичних насильств та хуліганств. Такий законопроект розробило Міністерство юстиції України з Консультативною місією Європейського Союзу. Створення дієвого механізму надання матеріальної компенсації є досить актуальним - вважає начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко. Оскільки теперішня процедура є складаною й довготривалою.

 Олег Тимченко начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області
" Нинішній механізм відшкодування шкоди заподіяної злочином, створює достатньо складну систему процесуальних відносин, пов’язаних з доказуванням характеру та розміру заподіяних злочином збитків. Цей факт дуже часто не дозволяє отримати постраждалим від злочину належну грошову компенсацію."

Олег Тимченко додає - практика, що держава зі спеціального фонду надає компенсацію жертвам насильства є не новою. Вона діє в країнах Європейського Союзу. Гроші потерпілий може використати на лікування чи відновлення фізичного, психологічного стану.

Олег Тимченко начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області
" Саме для того, щоб змінити ситуацію та створити відповідний фонд в Україні розроблено законопроект, який передбачає надання жертвам умисних насильницьких злочинів державної соціальної допомоги у вигляді компенсаційної виплати. "

Наразі законопроект передано Міністерству закордонних справ, а потім його дадуть на розгляд Президенту України та Парламенту.