Програма «Життя міста»

У розділі: 9178 відео | АрхівRSS
На Полтавщині регіони потребують модернізації систем водопостачання
22

На Полтавщині регіони потребують модернізації систем водопостачання

На Полтавщині регіони потребують реконструкції та модернізації систем водопостачання, оскільки очисні споруди для води вже давно застаріли. Вони будувалися ще у 70 - 80 тих роках, наголосили керівники комунальних підприємств за круглим столом в обласній раді. Серед них - і технічний директор «Кременчукводоканалу» Сергій Галка.

Сергій Галка, технічний директор «Кременчукводоканал»

" Необхідна повна реконструкція як водоочисних споруд міста Кременчука, так і водозабірних станцій, тобто впровадження нових технологій таких як мікрофільтрація, ультрафільтрація. "

Сучасне обладнання, яке може прийти на зміну старим водонапірним та водозабірним баштам, дистриб'ютори презентували головам ОТГ та керівникам водоканалів. Доцільність новітніх впроваджень відзначив Ігор Сірик, голова постійної депутатської комісії обласної ради з питань ЖКГ, будівництва, транспорту та зв'язку.

Ігор Сірик, голова постійної депутатської комісії ОР з питань ЖКГ, будівництва, транспорту та зв'язку

" Це більш ефективніше, це дозволяє скоротити споживання енергії до 50% у населених пунктах і я вважаю, що це суттєва робота, яку потрібно проводити."

Від води до повітря. Встановлення в області постів постійного моніторингу атмосферного повітря - ще одна пропозиція, яка прозвучала за круглим столом. Те, що ми дихаємо забрудненим киснем, ні для кого не секрет, але після підписання асоціації з ЄС це питання загострилось і набуло актуальності - розповідають спеціалісти.

Віталій Пустиленко, презентував пости постійного моніторингу атмосферного повітря
"Зараз це з розряду побажань переходить у стадію вимог, тобто ЄС від нас вимагає.  Не можна сказати, що від встановлення цих постів слід очікувати якогось моментального ефекту (економічного чи соціального), але без моніторингу, збору даних і їх аналізу далі рухатися просто неможливо. Коли ми будемо розуміти де, в яких містах, регіонах, конкретних об»єктах промислових перевищення забруднення повітря максимальне, то якісь конкретні кроки повинні будуть робитися на цих об»єктах."

В Україні поки немає відповідних органів чи організацій, які мали б повноваження здійснювати контроль, перевірки та санкції на забрудників повітря. Втім робота зі створенню відповідної служби ведеться і починати збір даних про шкідливі викиди в довкілля необхідно вже сьогодні - зійшлися думки всіх учасників засідання.