Програма «Життя міста»

У розділі: 9350 відео | АрхівRSS
Ртутні лампи поблизу Супрунівки вивезли. Але питання безпечності грунту залишилось відкритим
48

Ртутні лампи поблизу Супрунівки вивезли. Але питання безпечності грунту залишилось відкритим

Купи ртутних ламп на території залізниці вивезли. Тепер - беруться за перевірку грунту на безпечність. Відходи лежали поблизу села Супрунівка близько 8 років. Весь цей час ртуть, яка можливо там містилась, ймовірно випаровувалась та забруднювала землю. На екологічній комісії обласної ради, начальник полтавської дирекції залізничних перевезень Ольга Дяченко пообіцяла їх утилізувати до 12 квітня цього року. Олег Бєлоножко та Олександр Пінчук, депутати міської ради приїхали на місце, де лежало бите скло. Були приємно здивовані передчасно виконаною обіцянкою.


Олег Бєлоножко, депутат полтавської міської ради (фракція ВО «Батьківщина»)
«Після палкої дискусії дойшли ми до консенсусу і вона, керівник південної залізниці пообіцяла, що до 12 квітня вивезуться всі ці відходи. І я дуже приємно вражений, я в душі сам не повірив, що це можливо. Але приїхавши сюди, ми бачимо, що вона своє слово дотримала.»


Лампи лежали поблизу залізниці на землі та асфальті. Тому у повному обсязі ртуть не могла проникнути у грунт. Можливо, вона випарувалась, або разом зі стічними водами потрапила до водойм, - говорить Олег Бєлоножко. Що робити далі з місцем, де лежали ртутні лампи, говорили на комісії із земельних відносин, природокористування та екології.

Ігор Горжій, голова постійної комісії ОР з питань екології та раціонального природокористування
«Ми не знаємо лампи зібрали, вивезли, а що з грунтом? На цьому грунті залишились залишки ртуті чи не залишилися. Цей процес на сьогоднішній день він триває.»
 «Нараховують скільки вартість цих земель буде коштувати ця земля. І згідно цього, будуть, якщо там єсть надлишки ртуті будуть нараховані штрафні санкції.»

Олег Бєлоножко повідомив, - партія «Батьківщина» буде наполягати перевірити грунт. Братимуть проби у 5 місцях. Їх віддадуть незалежній лабораторії для того, щоб результати не можна було сфальсифікувати.

Олег Бєлоножко, депутат полтавської міської ради, фракція ВО «Батьківщина»
 «Наполегливо будемо у лабораторії санепідемслужби під контролем депутатів, громадськості, щоб вони у примусовому порядку адекватно, як це полагається проби грунта. Для того, щоб результати не були сфальсифіковані, такі ж проби грунта у тих же місця передамо у незалежну лабораторію.»

Ртуть, яка можливо містилась у лампах, згубно впливає на екологію та здоров`я людей. Вона спричиняє онкологічні та захворювання дихальної системи. Від місця, де знаходилось бите скло до населеного пункту близько 500 метрів.