Програма «Життя міста»

У розділі: 10003 відео | АрхівRSS
Недоплатили чи вкрала - Історія одного конфлікту на роботі.
81

Недоплатили чи вкрала - Історія одного конфлікту на роботі.

Вулиця Халтуріна, ранок, 10 квітня. Один із тютюнових кіосків оточили громадські активісти. Приїхала поліція. В машині у патрульних заяву пише 20-річна Світлана Нефьодова.

Сергій Орламенко, рядовий УПП
"Заявниця викликала по факту, що в неї
незаконно заволоділи її трудовим договором та трудовою книжкою."

Чоловік Світлани Ростислав Сухоруков розповідає - наприкінці лютого його дружина пішла на роботу до цього кіоску. Їй пообіцяли - мінімальну з\п і офіційне працевлаштування. Натомість - за місяць і 3 робочі дні дівчина отримала всього 100 грн. Після чергової інкасації новеньку звинуватили у крадіжці, спочатку грошей з каси, а потім цигарок на 2 з лишком тисячі грн.

Ростислав Сухоруков, чоловік Світлани Нефьодової
" Начало квітня. Їй почали говорити, що в неї мінус за 5 березня. Десь місяць пройшов і вони почали говорити. Потім приїжджає інкасатор і говорить - Чому вона не сказала, що вона вагітна? "

Саме так, дружина Ростислава вагітна. Ситуація дуже заплутана. Дівчина запевняє - влаштовуючись на роботу, не знала про свій особливий стан, але коли дізналася, то говорити про це керівництву теж не збиралась.

Світлана Нефьодова, колишня продавчиня кіоску

" Я вважаю, що через те, що вони дізналися, що я вагітна, вони не повинні були мене звільняти і вішати на мене мінуса. Це як мінімум. Це моє особисте право. "
"Я могла їм сказати після того як лікар би видав мені довідку, що я вже не працездатна. "

Саме через вагітність - переконана Світлана - на неї й навісили недостачу, щоб звільнити. А тепер ще й не хочуть віддавати їй договір про працевлаштування та трудову книжку.
На виклик правоохоронців до кіоску прибуває представник роботодавця.

Олег, представник роботодавця
"Я представляю інтереси. Не треба знімати, давайте розберемося. "

Спілкуватися на камеру обурений чоловік відмовляється. Кидає лише, що говоритиме тільки з правоохоронцями, а Світлану Нефьодову вважає крадійкою.

Олег, представник роботодавця
" Эта девушка у нас работала. Украла деньги. Вы приехали защищать интересы воров? Ні я приїхала дізнатися вашу позицію! - Моя позиція розібратися. Якщо тут поліція, то будемо з»ясовувати. "

Розмова на підвищених тонах продовжується вже біля патрульного автомобілю. Світлана Нефьодова вимагає від пана Олега віддати її документи, але виявляється, що заяву про звільнення вона ще не писала. До речі, Світлана й досі не знає чи прийнята вона на роботу офіційно. Трудовий договір, який вона підписувала, на руки їй так і не віддали.

"Я хочу отримати свою зарплату і свою трудову книжку, якщо я працевлаштована, але ви сказали, що я не працевлаштована. - Ви заяву на звільнення писали? -А ви мені казали писати? - Ну ви зрозуміли. "

Нині Світлана Нефьодова вже не бажає продавати цигарки у кіоску. Вона хоче, щоб роботодавці виплатили їй повну зарплатню за 1,5 місяці і зверху 15 тисяч гривень моральної компенсації.

Світлана Нефьодова, колишня продавчиня кіоску
" Звичайно я хочу моральну компенсацію, бо коли це все почалося, в мене кожного дня болів живіт. Я ходила до лікаря і він казав, що мені не можна хвилюватися. А на мене кричали навіть за оті 2000 грн.
 Я сирота, мені тільки 20 років. Вони думають, що можуть з усіма так робити. Я не хочу це все так залишати. "

Дівчина збирається подавати на власників кіоску до суду. Свою підтримку їй пообіцяла і лідерка волонтерського руху Полтавщини «Полтавська громада разом» Віра Маслак.

Віра Маслак, голова волонтерського руху Полтавщини «Полтавська громада разом»
" Я не займаю позицію жодної зі сторін стосовно моральних якостей, але я чітко бачу, що дуже багато порушень законодавства з боку саме роботодавця, а не пані Світлани. Тому я більше схиляюся на її бік і вважаю, що її, як жінку, на сьогодні, тим паче вагітну потрібно захищати. "

Ставити крапку у конфліктній ситуації будуть вже правоохоронці та служителі феміди.