Програма «Життя міста»

У розділі: 9350 відео | АрхівRSS
Штучні квіти на кладовищах - прикраса чи отрута для довкілля
36

Штучні квіти на кладовищах - прикраса чи отрута для довкілля

Понести штучні квіти на кладовище напередодні поминального понеділка - це один із головних обов»язків для чималої кількості українців, полтавців у тому числі. Так робили наші батьки, бабусі та дідусі. Так, звикли вшановувати пам»ять і ми.

"Ви щороку купуєте штучні квіти? - Ми щороку купуємо, бо у мене бать, наприклад похований 140 км звідси. Не наїздишся. "

" Штучні. Щоб довше стояли, а якщо так ходиш, то живі. "
"А чому обираєте штучні, а не живі? - Бо це на кладовище.
 А ви чули про те, що це шкідливо? - Так я ж не вдома. - Я маю на увазі для довкілля. - А для чого їх тоді випускають?"

70696) 00:8 Раніше і живі і штучні, а в цьому році плануємо живі. В нас же за екологію боротьба. 00:21

Українська Греко-Католицька Церква вже не один рік намагається зламати цю традицію вшанування і донести до людей, що штучні похоронні прикраси - отрута не лише для довкілля, а й для самої людини. Адже вінки з часом перетворюються на сміття, яке просто спалюють.

Отець Максим, священник УГКЦ, референт Бюро УГКЦ з питань екології
" Коли це спалювати, то виділяються діоксини, а вони дуже шкодять на здоров»я людини: серцево-легеневу систему і створюють ракові захворювання."

Отець Максим наголошує - екологічний гріх - це теж гріх. За ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології створили навіть спеціальні банери із закликами не нести на могили пластикову церковну атрибутику.

Отець Максим, священник УГКЦ, референт Бюро УГКЦ з питань екології
" Для того, щоб вшанувати своїх рідних потрібно використовувати молитву лампадку, покликати священника, а навіть купити живі квіти, які сьогодні коштують дешевше ніж той штучний вінок, який ніякої користі не приносить, а приносить лише шкоду. "

На скільки ж різниться вартість між живими і неживими квітами у Полтаві ми вирішили поцікавитися на одному із місцевих ринків.

В'ячеслав , продавець штучних квітів

" По вінкам - від 10 грн .. доходе до 300 грн.

Тепер подивимось на цінники у квітковому магазині.
 Не менш яскравий вибір і серед живих квітів..за 30 грн. "

На інші квіти ціна зростає від 30 грн за одиницю і вище. Як бачите, штучні композиції дешевші за живі. Відтак полтавці зупиняють свій вибір на пластикових ліліях, трояндах і хризантемах. Вони - кажуть - і коштують менше, і простоять довше. Думки ж про екологію приходь в останню чергу й то далеко не кожному.