Програма «Життя міста»

У розділі: 9469 відео | АрхівRSS
Міжнародний День космонавтики відзначали у полтавському музеї авіації та космонавтики
37

Міжнародний День космонавтики відзначали у полтавському музеї авіації та космонавтики

Вперше у музеї авіації та космонавтики представили парадно-вихідний кітель Павла Поповича. Він був першим українським космонавтом. За життя, подарував свою форму музею. Тут організували й виставку фотознімків. Назвали її «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю…». На честь першої української пісні, яку «почув» космос. Пролунала вона саме з вуст Павла Поповича, - розповідають співробітники музею.

Марина Окара, співробітниця музею авіації та космонавтики
«Підготовка до польоту 62-74 років. Громадська діяльність Павла Поповича. Також його дозвілля і приїзд Павла Романовича до Полтави. Оскільки він відвідував наше місто декілька разів і є почесним громадянином міста Полтави.»

Відвідав виставку Микола Федін. Він служив у центрі підготовки космонавтів. Був їх охоронцем. Це стосувалось і Павла Поповича. Подарував музею його автограф. А ще підпис Валентини Терешкової та інших зореплавців.

Микола Федін, відвідувач виставки
 «Я проходив службу, було 17 космонавтів.»
««Перша жінка космонавт. Ми з ними спілкувались, так сказать, особисто весь час.»
 «Відносини раніше ж були якісь більш людські.»

А Вероніка Шостак голова полтавської організації ветеранів космодрому «Байконур». Учасники організації відправляли космічні та вантажні екіпажі. На виставці відвідувачку зацікавили світлини дитинства Поповича.

Вероніка Шостак, голова полтавської організації ветеранів космодрому «Байконур»
«Я вот начало не видела его детство, юность. А то что уже пошло подальше типо его полеты и все то что там было и Келдышем встреча и как примеряли костюмы ну это уже мне было известно. Ну просто немножко осведилась.»

У постійно чинній експозиції музею є дарунки Павла Поповича. Це повітряний насос, регенеративний патрон та пристрій для збирання вологи у кабіні космічного корабля.Цю ж виставу присвятили Дню космонавтики.