Програма «Життя міста»

У розділі: 10003 відео | АрхівRSS
Підприємець з Полтави став жертвою шахрайських махінацій
100

Підприємець з Полтави став жертвою шахрайських махінацій

Три роки тому приватний підприємець з Полтави Павло Яценко вирішив розширити свій бізнес і зайнятися виробництвом паливних брикетів - полетів. Через Інтернет він знайшов постачальника необхідного обладнання в місті Кам»янець-Подільському і попередньо сплатив тому аванс у сумі 1 млн.680 тисяч гривень. Однак так і не дочекавшись виконання свого замовлення, Павло Яценко зрозумів, що став жертвою шахрайських махінацій і звернувся за допомогою до правоохоронних органів.

ПАВЛО ЯЦЕНКО, приватний підприємець
"Я весь час проробив на підприємстві і був головним економістом електрозаводу, даже в ті славнозвісні 90-і роки цього не було, щоб мене так на рівнім місці так обманули."

Коли розпочалися слідчі дії, підозрюваний Максим Повозніков ігнорував виклики прокуратури і правоохоронні органи вимушені були обвинуваченого заарештувати.Такий запобіжний захід Повозніков вважає несправедливим і подав скаргу до Апеляційного суду з проханням звільнити його з-під варти. На засіданні суду він запевнював присяжних, що не знав про виклики слідчих і ніякі повідомлення про це не отримував. Це підтвердив і його захисник - адвокат Тетяна Божко.

ТЕТЯНА БОЖКО, адвокат
" Ніяким чином не підтверджено те, що Повознікову було відомо про існування кримінального провадження, порушеного відносно нього. Дійсно, батькові вручено підозру,але по кримінально-процесуальному кодексу немає ніякого статуса батька, який отримав ту підозру і вручати… синові кодексом не визначено."

Однак прокурор Ігор Зінченко надав суду необхідні докази того, що все-таки підозрюваний навмисне уникав зустрічей із правоохоронними органами і не з»являвся на допити. Апеляційний суд врахував усі доводи прокурора і захисника обвинуваченого і залишив без змін рішення Октябрського районного суду м.Полтави щодо застосування відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

ІГОР ЗІНЧЕНКО, прокурор
" Я можу це оцінювати як обраний запобіжний захід…об»активне рішення."

Найближчим часом справа Максима Повознікова знову буде розглядатись в Октябрському районному суді м.Полтави і якщо буде доведено вчинення шахрайських махінацій йому загрожує позбавлення волі від 5 до 12 років.