Програма «Життя міста»

У розділі: 9469 відео | АрхівRSS
В Україні відзначають 73-тю річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
42

В Україні відзначають 73-тю річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У Полтаві святкують День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 9-го травня традиційно відбулася урочиста хода. Після неї покладали квіти до підніжжя Меморіалу Солдатської слави. Сюди прийшли голови ветеранських організацій, духовенство міста представники трудових колективів та влади. В урочистостях взяв участь і міський голова Олександр Мамай. Він звернувся до полтавців з проханням шанувати та пам’ятати минуле.

Олександр Мамай, міський голова
 «Я низько склоняю голову за тими хлопцями, тоді в 41-му 45-му роках, які загинули, щоб сьогодні був мир на нашій землі.»
 «Свято, зі сльозами на очах, але це день великої перемоги. Сьогодні, користуючись нагодою я хочу закликати всіх, без виключення політиків, незалежно від їх політичних поглядів, тільки до єднання. Сьогодні ми не маємо права паплюжити історію, тому що це наше минуле. Якщо у нас не буде минулого, в нас ніколи в житті не буде майбутнього.»

Тут до урочистостей долучилась і секретар міської ради Оксана Деркач. Розповідає, - для неї свято важливе. У цей день вона згадує свого дідуся та бабусь.

Оксана Деркач, секретар міської ради
 «Вони мені розповідали про війну. Я пам'ятаю і жартівливі розповіді і з сльозами на очах. Тому сьогодні - це день пам’яті про тих людей, які закладали в мені основи життя, ставлення до людей.»

Під час урочистостей біля Меморіалу Солдатської слави полтавці тримали у руках портрети рідних, які воювали на фронті. Серед присутніх Євген Терещенко. Він приніс фотографію свого батька. Той загинув на фронті у 44 році в Угорщині. Був рядовим сапером.

Євген Терещенко, полтавець
 «Добровольцем пішов у 41-му році на фронт. У 42 попав у полон своєю частиною і згідно Сталінських законів проходячи фільтраційний табір, звичайно, не міг розраховувати на подальше офіцерське зростання.Він був тоді уже капітаном. І пішов далі служити рядовим.»

73 річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначали і в авіамістечку. Покладали квіти до підніжжя пам’ятного знаку Героям Авіації. До привітань долучився депутат міської ради Андрій Матковський. Він разом зі своєю командою організував тут святкову програму.

Андрій Матковський, депутат міської ради
«Ми сьогодні маємо згадати радянських солдат, наших дідів, наших батьків, які віддавали життя і піднімалися під пулі в атаку заради своїх дітей, заради того, щоб ми мали можливість народитися. І народитися у вільній країні.»
 «Разом з нашою командою ми от в авіамістечку, де нас дуже люблять.»
 «Організували це свято і буде і каша і буде концерт. І дуже приємно бачити тут сотні полтавців.»

На урочистості запросили й ветеранів Другої світової війни. Аркадій Петров розповідає, - брав участь у штурмі Берліну. Особисто для нього 9 травня найважливіше свято.

Аркадій Петров, ветеран Другої світової війни
«Наконец наступил долгожданный день победы.»

Серед присутніх і мешканка авіамістечка Марина Голікова. Ділиться, - кожного року 9 травня разом з сусідами приходить покласти квіти до пам’ятника Героям Авіації.

Марина Голікова, полтавка
 «Я думаю, що такі от заходи, коли є можливість поринутися в цю атмосферу.»
 «Це дуже приємно. Кому як не нам будувати наше майбутнє.»
 «Спасибі від всіх жителів авіамістечка команді Матковського за те, що у нас є така можливість.»

А напередодні для полтавців, очільник міста влаштував концерт, присвячений Дню пам'яті та примирення. Протягом вечора для жителів та гостів міста лунали усім відомі воєнні пісні та композиції. День перемоги особливе свято, переконані мешканці, тому тішаться, що в місті не оминають увагою цей день.

«Це пам'ять про війну, яка була, ми то більше знаємо про війну, але молодь повинна дізнаватись, тому молодь повинна знати історію свою, історію своєї Батьківщини»

«Любі концерти для полтавчан це класно»

«Я виконував пісню «У книжках» Антитіл, дуже гарна пісня, про те, як батько не повернувся додому, а син його дуже чекав вдома, а не в назвах вулиць, мені дуже подобається цей концерт»

Протягом дня у місті відбувались заходи з вшанування загиблих героїв. А міський голова побажав міцного здоров'я усім ветеранам і дітям війни та подякував за їх неоціненний подвиг.