Програма «Життя міста»

У розділі: 9469 відео | АрхівRSS
Напередодні Дня Перемоги у Полтавському міському будинку культури відбувся урочистий прийом ветеранів другої світової війни
40

Напередодні Дня Перемоги у Полтавському міському будинку культури відбувся урочистий прийом ветеранів другої світової війни

Ветерани другої світової війни… Зі щемом в серці дивишся, як вони - сивочолі, з численними нагородами на грудях, взявши під руку своїх дітей або онуків, прямують під урочисті звуки духового оркестру до міського будинку культури. Сюди їх запросили в день пам»яті та примирення на урочистий прийом міського голови. Кожному з них є що згадати, пам»ять ще зберігає жахливі картини війни, які не підвладні часові.

ВАЛЕНТИНА ЯКІВНА ШЕВЦОВА, учасник бойових дій
"Когда только освободили Сталинград,и я туда попала после ФЗО, шла война 43-й год. Как бы не было тяжело,а страна не бросила нас, молодых людей,собрала нас в школу ФЗО,как-нибудь, но мы питались, как-нибудь мы одевались, как-нибудь мы жили и мы вижили в этой войне страшной."

День Перемоги - найдорожче свято і в сім»ї підполковника Валентина Палькова.Самому Валентину Федоровичу не довелося воювати, але з його рідні - по материній лінії на фронт пішло 12 чоловік, а по батьковій- семеро. Повернулись живими лише двоє.
ВАЛЕНТИН ПАЛЬКОВ, підполковник
" У меня только единственная просьба - чтоб вспомнили об этих людях, которые замерзали, голодали, умирали и помогали, чтоб достичь такой победы, именно такой победы, какая у нас есть."

73 роки минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників Вітчизни залишається джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу,- сказав в інтерв»ю Полтавський міський голова Олександр Мамай. Ще в дитинстві він багато чув розповідей про героїзм своїх двох дідів-фронтовиків.

ОЛЕКСАНДР МАМАЙ, Полтавський міський голова
" Я прекрасно розумію, що таке свято 9 травня, свято Перемоги, перемоги над фашизмом. Коли я ще був мальньким, мені було 5 чи 6 років, мої батьки мене вперше повели на парад Великої Перемоги.мабуть, тоді я вже починав розуміти, що це таке була - Велика Перемога. .... І завтра в день 9 травня мої сини будуть нести портрети своїх прадідів. І я хочу, щоб вони черговий раз знали, що завтрашнє чисте мирне небо тільки завдяки їхнім прадідам"
Яскравим прикладом для молодих поколінь у творенні мирного сьогодення,любові та плідної праці на благо рідної Вітчизни вважає ветеранів і депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський. Він досі пам»ятає, як його, ще маленького, батьки завжди брали з собою на святкування з нагоди Дня Перемоги і він на все життя запам»ятав тих фронтовиків, які повернулися з війни на інвалідних візочках, а 9 травня одягали нагороди і йшли до Монументу Слави вшановувати своїх полеглих побратимів.

АНДРІЙ МАТКОВСЬКИЙ, депутат Полтавської міської ради
" Війна … мабуть, в кожну українську родину.Тому в цей день ми дуже вдячні, що є живі ветерани, низько вклоняємося перед ними,але в кожній родині є учасники діди і прадіди,я закликаю полтавців відкрити альбоми, налити чарку і згадати своїх батьків і своїх дідів.І випити за Перемогу."

Тепло привітавши фронтовиків і дітей війни зі святом, Олександр Мамай та Андрій Матковський вручили активістам ветеранського руху Почесні грамоти Полтавського міськвиконкому та подяки міського голови з врученням нагрудних знаків. А творчий центр Наталії Май та колективи художньої самодіяльності міського будинку культури підготували для ветеранів цікаву концертну програму з танцями та піснями на фронтову тематику. Наприкінці заходу міська влада організувала для почесних гостей святковий обід.