Програма «Життя міста»

У розділі: 9469 відео | АрхівRSS
У Полтаві під землею знаходиться розгалужена мережа підземних тунелів часів скіфського часу.
64

У Полтаві під землею знаходиться розгалужена мережа підземних тунелів часів скіфського часу.

Полтава , як і будь - яке місто, має свої таємниці. Одна з них - справжнє містечко під землею. Воно складається із тунелів. Багато полтавських істориків цікавилися і досліджували їх. Серед них і полтавець Євген Терещенко, в минулому інженер за фахом, проявив велику цікавість до цієї теми. Говорить - почав займатися дослідженням ще 1991 року. Саме в той час доля його звела із істориком Вірою Жук, яка видала багато книг про підземні ходи у Полтаві.

Євген Терещенко, журналіст, дослідник підземних ходів
 «Вона мені розповіла перші відомості про те що Полтава є фактично містом, підземелля якого містять багато підземних ходів., вона мені розказала про історію Полтави бувшу резиденцію болгарського хана Кобрата, під назвою Болтавар.»

Пан Євген особисто бачив вхід до підземного містечка на власні очі. Говорить - йому показав двері від входу знайомий . Він знаходиться біля двохповерхового будинку на Соборній площі . Веде цей тунель до Хресто -Воздвиженського монастиря, що на Червоному Шляху.

Євген Терещенко, журналіст, дослідник підземних ходів
«У дворі цього будинку був досить великий старовинний склеп »
»І в самому кінці підвалу були двері, вони були добротні дерев’яні і звичайно піти туди не вдалося., але вхід де він був я бачив. »
«Головні місця - де проходять зараз ці підземні ходи, це Спаська церква, від Спаської церкви, до Успенського собору до Білої альтанки"

І все ж легенд навколо цієї теми більше, ніж реальних фактів. Одна із них про те, що підземні ходи тягнуться від Хресто-Воздвиженського монастиря на кілька десятків кілометрів і навіть під Ворсклою. Після Великої Вітчизняної вийшла постанова, яка зобов'язувала відреконструювати деякі полтавські підземелля для туристів, проте цього так і не зробили. Нині ж більшість підземних споруд зруйновані.