Програма «Життя міста»

У розділі: 13983 відео | АрхівRSS
У рамках проекту "Українські акценти" до Полтави завітав письменник Степан Процюк
191

У рамках проекту "Українські акценти" до Полтави завітав письменник Степан Процюк

Степан Процюк вдруге завітав до Полтави. Це сучасний український письменник з Фвано-Франківська. Написав понад 20 книжок. Надає перевагу серйозній літературі. У бібліотеці імені Олеся Гончара він презентував свій найновіший роман «Травам не можна помирати». Автор говорить, - це твір про радянську Україну 70-х років. Перед написанням вивчив чимало документів. Роман створив за 3 роки.

Степан Процюк, письменник
«Це художній твір. Там є любовна історія. Історія вчителя і агентки.»
«Одного ще дисидента. Під яким я прототипом до якого послужив Олекса Тихий. Вчитель з Донеччини, який помер разом з Юрієм Литвином і Василем Стусом в першій половині 80-х років.»

Степан Процюк вважає, - найкраща назва для роману та, про яку прямо не мовиться. «Травам не можна помирати», - це вирвана з контексту репліка одного з героїв книги. Проте, тут трави символізують український народ зі своїми традиціями.

Степан Процюк, письменник
«Ще такого справді не було, щоб весною не відроджувалася трава. І цей герой, ця людина вважала, що такого не може бути, щоб великий, багатомільйонний народ в середині Європи зник з лиця землі, зникла його мова, культура.»

Зустріч полтавців з письменником відбулася у рамках проекту «Українські акценти».
Вікторія ПісковА організатор. Розповідає, - він діє з минулого року. За цей час до нашого міста завітало чимало діячів з різних куточків України.

Вікторія Піскова, організатор проекту «Українські акценти»
 «Ми запрошуємо людей неординарних, цікавих, творчих. Переважно це письменники.»
 «Приємно, що раніше ми їх відшукували, ну переважно я натрапляла на таких цікавих людей. А тепер уже до нас звертаються через соц. мережі.»

Автори проекту діляться, - наступний гість бібліотеки Гончара буде Володимир Шовкошитний. Це поет та директор видавництва.