Програма «Життя міста»

У розділі: 9469 відео | АрхівRSS
День Перемоги над нацизмом у другій світовій війні вірменський народ відзначає як День Миру
41

День Перемоги над нацизмом у другій світовій війні вірменський народ відзначає як День Миру

Є у селі Ковалівка Полтавського району братська могила, в якій поховані воїни різних національностей, котрі під час другої світової війни визволяли полтавську землю від нацистів. Серед доблесних захисників значиться і ім»я героя з Вірменії. Це - Мамікон Артакович Карапетян. Точних відомостей про нього, на жаль, досі невідомо, а рідних йому замінила Спілка вірмен України в Полтавській області «Урарту-ванк». Уже п»ятнадцятий рік поспіль 9 Травня приїжджають сюди представники вірменської діаспори,щоб вшанувати пам»ять загиблого героя та його побратимів.

ГЕННАДІЙ АГАДЖАНЯН, голова Спілки вірмен України в Полтавській області «Урарту-ванк»
" Сегодня мы поехали на возложение венков не только нашему соотечественнику, а всем погибшим ребятам, которые там погибли. Я думаю, это долг каждого человека, который этот день должен не забывать. Очень были тяжелые бои, тяжелые времена были, больше 20 -ти млн. людей погибло. Я думаю, долг каждого человека этот День Победы отмечать, не забывать про это. И помнить надо всю жизнь не только мы, и наши дети, и внуки, и правнуки."

За словами історика, члена вірменської діаспори Каріни Пивоварської, всього у другій світовій війні воювали 500 тисяч вірменів, з них 300 тисяч - із самої Вірменії, а 200 тисяч - мешканців інших республік колишнього Союзу.

КАРІНА ПИВОВАРСЬКА, кандидат історичних наук, доцент
" Для прикладу теж можу сказати, що серед вірмен - 107 Героїв Радянського Союзу? 27 - кавалерів ордена Слави повне, що прирівнюється до теж Героя. 70 тисяч було нагороджено - по кількості нагороджених вірмени на третьому місці після росіян і українців.І багато хто загинув, захищаючи і визволяючи Україну"

Старійшини вірменської громади Мелс Вартеванян та Анатолій Тер-Вартанов теж пережили втрату рідних на фронтах другої світової війни і досі пам»ятають, яким щасливим днем було 9 Травня, коли відзначали Перемогу над ворогом. Перемогу зі сльозами на очах.

МЕЛС ВАРТЕВАНЯН, старійшина вірменської діаспори
" С моего села во время Великой Отечественной войны участвовало 1200 человек.Из них 452 человека не вернулись.С моего села около 30 женщин воювали на фронтах Отечественной войны.И связисты были, и врачи были. Я помню, что у нас была Вартанян связистка была, которая, когда свіязь оторвался,она зубами держала связь для командующего фронта."

АНАТОЛІЙ ТЕР- ВАРТАНОВ, старійшина вірменської діаспори
" Мы ждали же возвращение всех- папа был на фронте.дяди были все на фронте. Мы еще помним это, вспоминаем со страхом, ну для каждого человека мир - это самое главное и желаю, чтобы этот мир был и у нас, чистое небо, без грохотов, взрывов - это мечта каждого человека."

Виняткові мужність і героїзм воїнів різних національностей під час другої світової війни є яскравим прикладом для нинішнього покоління військових, які захищають рідну Вітчизну на Сході України,- вважає учасник бойових дій Олександр Логвиненко.

ОЛЕКСАНДР ЛОГВИНЕНКО, військовий комісар, учасник бойових дій
"Ми зросли на вчинках, мужності, на героїзмі, на подвигах наших дідів, прадідів, бабусь. Я вірю, що та війна, яка зараз відбувається, ми завдяки крові, яка тече в наших венах, генах, ми переможемо і тоже будемо святкувати Перемогу, Мир в незалежній нашій державі Україні."

У селі Ковалівка до представників вірменської діаспори підійшов генерал-майор, учасник другої світової війни Борис Васильович Лутін, який у свої 96 років береже пам»ять про вірменських та інших побратимів різних національностей і щороку приходить до братської могили, щоб вклонитися полеглим бійцям. Наш святий обов»язок - берегти й передавати нащадкам пам»ять про трагедію війни, про мужність і нездоланність усіх братніх народів, які принесли Перемогу на нашу землю,- сказав в інтерв»ю головний спеціаліст департаменту культури і туризму облдержадмністрації Володимир Состін.

ВОЛОДИМИР СОСТІН, головний спеціаліст департаменту культури і туризму Полтавської ОДА
" Ми маємо пам»ятати полеглих у роки тієї страшної війни і не забувати тих, хто ще живий.Департамент культури і туризму співпрацює з багатьма громадськими організаціями національних меншин, у тому числі й з вірменською громадською організацією Урарту.Ми їх підтримуємо у проведенні різних їх заходів, національних свят."

У Полтаві Дев»ятого Травня вірменська діаспора «Урарту-ванк» з нагоди Дня Перемоги почастувала дітей війни святковим обідом - солдатською кашею. А потім упродовж кількох годин порадували гостей зворушливим концертом з піснями, віршами на фронтову тематику, вірменськими національними танцями - юні вихованці гуртків художньої самодіяльності Спілки вірмен, а також артисти Полтавської державної філармонії.