Програма «Життя міста»

У розділі: 9469 відео | АрхівRSS
У Полтаві вперше пройшла неформальна зустріч «Від демократії в школі до демократії в громаді».
55

У Полтаві вперше пройшла неформальна зустріч «Від демократії в школі до демократії в громаді».

Нова українська школа має бути заснована на демократичних принципах. Саме вони допоможуть дітям якнайкраще реалізувати свій потенціал та сформувати активну громадську позицію. Це основна ідея Швейцарсько- українського проекту
DOCCU, який реалізовується у восьми областях України. Долучилася до нього і Полтавщина.
Наталя Протасова, керівник Швейцарсько - українського проекту DOCCU
 «Основним напрямком основною метою нашого проекту є забезпечення взаємодії школа влада , громада, це надзвичайно актуально особливо сьогодні, коли ми говоримо про децентралізацію, ми говоримо про реформу школи ми говорили про концепцію нової української школи, адже, необхідно змінювати»

У рамках даного проекту у Полтаві стартував DOCCU- Хакотон. Тобто, це неформальна спільна робота по виробленню основних підходів до демократизації сучасної школи.
Понад сто осіб долучилися до цього заходу. Серед них учні, вчителі, керівники та директори шкіл, представники батьківської громадськості та місцевої влади Полтавської та Луганської областей. Близько 8 тисяч вчителів вже пройшли перекваліфікацію та навчання за пілотними програмами - розповідають організатори.

Наталя Протасова, керівник Швейцарсько - українського проекту DOCCU
«В нашому проекті накопичена хороша база добрих практик такої взаємодії і дуже добре сприймають як батьки, так і представники громад, дуже добре сприймають такий підхід, підтримують його і я так сподіваюся за такими демократичними підходами , за такими демократичними принципами майбутнє нашої школи, нової, демократичної української школи»

Протягом двох років проект активно діє у школах Луганської області . За цей час була розроблена власна система підвищення кваліфікації вчителів .

Анатолій Данильєв, координатор проекту DOCCU у Луганській області
«Достаточно указать на то что за 2017 год ми таким образом подготовили более двух тысяч педработников и учителей, и если бы вы задали вопрос , каковы главные проблемы реализации проекта ДОК , то они заключаются не в непонимании основных концепций ,а то что в Луганской области достаточно резко уменьшилось количество учителей»

У рамках хакатону відбулася публічна дискусія «Школа - центр демократичної громади».