Програма «Життя міста»

У розділі: 9469 відео | АрхівRSS
Більше третини полтавців мають підвищений тиск.12 травня - день боротьби з гіпертонією.
25

Більше третини полтавців мають підвищений тиск.12 травня - день боротьби з гіпертонією.

12 травня Всесвітній День боротьби з артеріальною гіпертонією. Це хронічне захворювання. Головний симптом - стійке підвищення артеріального тиску. Більше, ніж третина населення нашої області потерпає від цього. А це є передумовою розвитку інсульту та інфаркту Міокарда, - говорять експерти.

Костянтин Вакуленко, головний лікар обласного клінічного кардіологічного диспансеру
 «Гіпертонічна хвороба, - це тихий убився, який вражає понад 30% населення планети Земля. І Україна і Полтавська область в цьому не виключення. За даними досліджень, приблизно 35-45% полтавчан і мешканців області хворіють на підвищений тиск.»

Самі полтавці діляться, - останнім часом погода різко міняється. Декілька днів тому ховались від спеки, а тепер доводиться одягати куртки та брати парасольки. Це позначається і на самопочутті.

«Вчора було давление, сьогодні пока нема, Слава Богу. Канєшно, погода влія на здоров`я.»
 «Когда зменяеться погода немного начинаються боли в спине ну и давление бывает меняеться.»
 «Я страдаю тиском, ну з цією погодою не змінюється.»
 «Дуже добре самопочуття, на меня погода не влияет, я занимаюсь спортом.»

Побороти артеріальну гіпертонію можна, - говорять медики. Звісно, серед факторів ризику є незмінні. Це вік і стать. Частіше хворіють чоловіки, яким за 60 років. Але є те, що залежить від нашого способу життя. Для профілактики треба слідкувати за вагою та більше рухатись. А ще уникати шкідливих звичок по типу паління та надмірного споживання алкоголю.

Костянтин Вакуленко, головний лікар обласного клінічного кардіологічного диспансеру
 «Пасивний адинамічний спосіб життя. це підвищена маса тіла. Це підвищений цукор у крові. Це шкідливі звички.»  «Впливаючи на ці фактори ризику, людина може захистити себе від розвитку артеріальної гіпертензії.»

Медики говорять, - запобігти розвитку хвороби легше, ніж її вилікувати. Закликають берегти своє здоров'я та якомога більше зменшувати фактори ризику.