Програма «Життя міста»

У розділі: 9474 відео | АрхівRSS
Стартував новий проект правоохоронних органів «Сусідська варта».
68

Стартував новий проект правоохоронних органів «Сусідська варта».

У Полтаві відбувся офіційний запуск нового проекту правоохоронних органів «Сусідська варта», який полягає у взаємодії мешканців будинків з поліцією при вирішенні проблемних питань, пов»язаних з правопорядком та безпекою. Перший паспорт безпеки з поліцією і депутатом Подільської районної ради підписали мешканці будинку 3 дріб 2 по вулиці Чураївни, що в мікрорайоні Левада. Як пояснила інспектор патрульної поліції Марина Зінюха, відповідно до нового проекту, громадяни мають вчасно інформувати патрульних або дільничного офіцера про певні негативні події на території свого будинку, які допомагають розв»язати нагальні проблеми у правовому полі.

МАРИНА ЗІНЮХА, інспектор патрульної поліції
"Концепція самого проекту полягає в тому, що мешканці будинку вони помічають всі підозрілі речі, які стаються у них на території, можливо якісь проблеми на території самого будинку, вони все помічають і повідомляють про це нам.А ми уже разом із ними вирішуємо дану проблему, намагаємося вирішувати.А можливо треба залучити додаткову силу- міську владу. "

За словами інспектора, реалізації проекту передувала роз»яснювальна робота патрульних поліцейських спільно з дільничними серед мешканців вулиці Мирної, а також селищ Вороніна та Яківців. Також були проведені тренінги з головами об»єднань співвласників багатоквартирних будинків.

МАРИНА ЗІНЮХА, інспектор патрульної поліції
" Там, де ми вже побували, де ми провели зустрічі, це приблизно 5-6 будинків, люди схвально відносяться, людям подобається, тому що їм подобається відчувати підтримку поліції, їм подобається те, що ми їх, можна сказати, згуртовуємо. "

Одним з перших підтримав цей проект депутат Подільської райради Євген Нагорний, команду якого насамперед надихнула власне ідея гуртування людей. За цим майбутнє не тільки мікрорайону, але й цілого міста, країни,- вважає представник органу місцевого самоврядування.

ЄВГЕН НАГОРНИЙ, депутат Подільської райради м.Полтави
"Спочатку, мабуть, було просто створення групи мікрорайону.І коли люди почали приймати в цьому активну участь, підключатись, висловлювати проблеми, шукати шляхи їх вирішення, тоді був такий крок, що можна підключати патрульну поліцію і започатковувати цей проект."

Активістам проекту «Сусідська варта» поліцейські вручили табличку з написом «Тут діє сусідська варта», наклейки - «Не палити», «Не смітити», а також - «Увага!Ведеться відео спостереження» - для місць, де будуть встановлені відеокамери та світлові датчики руху. Домовившись про співпрацю, ініціативна група від ОСББ, поліцейські та представник органу місцевого самоврядування підписали Паспорт безпеки будинку, занотували проблемні питання, які вже зараз потребують негайного урегулювання.