Програма «Життя міста»

У розділі: 9474 відео | АрхівRSS
У Полтаві відбулася акція «Ні - виборам за законом Януковича!»
47

У Полтаві відбулася акція «Ні - виборам за законом Януковича!»

Біля будівлі Полтавської облдержадміністрації представники різних політичних сил провели акцію «Ні - виборам за законом Януковича» з тим, щоб підтримати прийняття нової виборчої реформи. Як зазначила регіональний координатор громадського руху «Чесно» Альона Гончаренко, наразі діє змішана виборча система, що передбачає виборчі правила, за якими 225 депутатів обираються на мажоритарних округах, і ще 225 - за закритими партійними списками. Така виборча система була прийнята Віктором Януковичем та «Партією регіонів» ще у 2011 році з метою отримання партійної більшості після виборів до Верховної Ради. Венеційською комісією ця система визнана нераціональною та є корупційною. Виборчу реформу нинішній Президент України обіцяв ще перед самими виборами і лише 7 листопада 2017 року, після численних акцій, було прийнято закон про виборчу реформу у першому читанні.

АЛЬОНА ГОНЧАРЕНКО, регіональний координатор громадського руху «Чесно» ГО «Центр UA»
"Сьогодні ми збираємося для того, щоб до того, як Верховна Рада піде на канікули,на літні, прийняли все-таки Виборчий Кодекс, так як до виборів залишився один рік і вся світова практика та спільноста наголошує на тому, що будь-які правила до виборів мають прийматися мінімум за один рік до проведення самих виборів."

Загалом парламент має відображати наше суспільство так, як є. У нинішній Верховній Раді половина депутатів вирішують лише власні інтереси,- вважають учасники акції.Зокрема мажоритарники в першу чергу зосереджують свою увагу не на законодавчих ініціативах а на лобіювання власних інтересів в окремих округах.

Нове виборче законодавство підтримує і учасник мітингу полтавець Тарас Синяговський. На його думку, пересічні громадяни мають контролювати процес виборів і чітко розуміти, за кого голосувати.За його словами, необхідно щоб були відкриті регіональні списки для того, щоб голосувати за конкретну партію і за конкретну людину, яких знають в регіоні.

ТАРАС СИНЯГОВСЬКИЙ, полтавець
"Мажоритарка, як за 27 років Незалежності, показала, що це абсолютне зло.Це саботаж і зло."

На мітингу громадські активісти організували збір підписів до Полтавської міської та обласної ради,з тим,щоб депутати підготували звернення до народних обранців на підтримку прийняття нової виборчої реформи.Подібні акції відбулися в усіх обласних центрах України, а 17 травня активісти мають намір зібратися у Києві під стінами Верховної Ради України.