Програма «Життя міста»

У розділі: 9474 відео | АрхівRSS
Засідання круглого столу «Шляхи зменшення вартості виборчих кампаній в Україні».
62

Засідання круглого столу «Шляхи зменшення вартості виборчих кампаній в Україні».

Впродовж останніх років значну частину загальних витрат політичних партій та кандидатів на передвиборну агітацію становили витрати на політичну рекламу. На думку експертів міжнародної фундації виборчих систем України політична реклама займає близько 90 відсотків усіх витрат політичних партій під час виборів. Про можливі шляхи зменшення вартості виборчих компаній в Україні обговорили на засіданні круглого столу, який відбувся у Полтаві.
Олексій Сидорчук, координатор проекту міжнародної фундації виборчих систем IFES в Україні
"Один із них - це уніфікувати, тобто встановити виборчі ліміти витрат під час усіх типів виборів, але це потребуватиме інших змін, а саме посилення повноважень і посилення незалежності виборчої комісії та корупції, інший шлях - обмеження власне платної політичної реклами."
На думку директора ТОВ ТРК ІРТ Полтава Ігоря Кужика, не можливо повністю відмовитися від реклами на телебаченні, в газетах чи інших засобах масової інформації - про що говорять деякі експерти. Адже ЗМІ це потужний засіб комунікації.
Ігор Кужик, директор ТОВ ТРК ІРТ Полтава
«Інше питання - це можливо потрібно обмежити певні суми для політичних партій, контролювати ситуацію і контролювати те як власне відбувається весь процес політичної реклами»
На сьогодні враховуючи, що зміни були внесені до законодавства, а саме до частини кримінальної відповідальності за виборчі злочини - практика виборчого процесу буде теж змінена говорить адвокат Олександр Лемешко.
Олександр Лемешко, адвокат
«Враховуючи, що посилена відповідальність і експертні і і міжнародні установи більш уважно дивляться та ці порушення , які мали місце на практику виборчого процесу, тому я думаю дійсно сьогодні обговорювалися шляхи зменшення виборчої вартості в Україні , рух відбувається.»

У багатьох європейських країнах, зокрема, Польщі, Албанії, Словенії, Болгарії встановлено обмеження витрат на передвиборчу агітацію.