Програма «Життя міста»

У розділі: 9189 відео | АрхівRSS
У Краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Археологія автострад. Розкопки під час масштабного будівництва доріг біля Кракова».
33

У Краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Археологія автострад. Розкопки під час масштабного будівництва доріг біля Кракова».

Одні з найбільших досліджень в історії польської археології представлені на виставці «Археологія автострад.Розкопки під час масштабного будівництва доріг біля Кракова», яка відкрилась у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Тут,зокрема, репрезентовано результати досліджень на одному з відтинків автостради А4, яка з»єднає Краків з Тарновом. За словами науковців, ця дорога пролягала через території, які належать до найбільш заселених теренів доісторичної Європи. Найцікавіші відкриття представлено на виставці у формі фоторепортажу. Це запрошення на своєрідну мандрівку автострадою слідами археологічних відкриттів,- говорять співорганізатори виставки.

ПЕТРО БАРАНЕЦЬ,старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею
"Цікавого знайшли дуже багато.Представлені знахідки різних археологічних періодів найдавнішого часу …до пізнього середньовіччя.Там представлено найдавніше зображення…яке знайдено на території Польщі.І взагалі дуже багато артефактів, які можна тепер побачити в Полтаві."

За словами генерального консула Республіки Польща у Харкові Януша Яблонського, українські археологи давно підтримують тісні контакти з польськими колегами і співпрацюють з ними. Нинішня виставка в Полтавському краєзнавчому музеї - це 10 років досліджень Краківського археологічного музею, Інституту археології Гелонського університету та Інституту археології Польської академії наук.

ЯНУШ ЯБЛОНСЬКИЙ, Генеральний консул Республіки Польща у Харкові
"За этой выставкой маю надию, что полтавчане придут, познакомятся с достижением польских археологов и будет такой обмен Украины, когда будут строить лучшие дороги, тоже археологи найдут свое место работы и тоже много интересного в Украине можно найти."

Як розповіла науковець зі Львова Наталія Войцещук,на виставці представлені більше 600 знахідок з розкопок. Зокрема, тут можна побачити найдавнішу ,знайдену на території Польщі, фігурку жінки, якій понад сім з половиною тисяч років. Окрасою виставки є так званий скарб з Александровичів 800-700 років до нашої ери. Тут є комп»ютерна і фотореконструкція людей, прикрас, зброї, а також поховань, будинків, колодязів та гончарних печей у часи їхнього використання - сотні тисяч років тому.

НАТАЛІЯ ВОЙЦЕЩУК, науковий співробітник науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України
" Це є виставка зроблена не для фахівців і археологів. Це є виставка зроблена для людей, щоб люди могли зрозуміти: що, для чого, що таке археологія, для чого вона і саме головне зрозуміти - заради чого ці кошти виділяються, щоб це все."

Свою виставку «Археологія автострад.Розкопки під час масштабного будівництва доріг біля Кракова» польські археологи уже презентували у Львові та Києві, а в Полтаві вона діятиме протягом двох місяців.