Програма «Життя міста»

У розділі: 9189 відео | АрхівRSS
Щорічно кожен 3 четвер травня українці святкують День Вишиванки
23

Щорічно кожен 3 четвер травня українці святкують День Вишиванки

Вишита сорочка для українців має особливе значення, це своєрідний оберіг того, хто її носить. Тож, пам*ятаючи етнографічне минуле України та вшановуючи традиції, щорічно кожен 3 четвер травня українці святкують День Вишиванки. Етнограф Ірина Власенко переконана, кожен з елементів вишивки несе в собі особливий символізм.

Ірина Власенко-старший науковий співробітник відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею
«Вишиванка була першим одягом для дитини, це своєрідний оберіг такий і взагалі вишивка сприймалась не тільки, як прикраса, а найбільше все ж таки, як оберіг»+6:14-6:21 «Де виходило тіло людське, там де руки манжети, там де голова на горловині, внизу на подолі, внизу вишивали сорочку»

Полтавський край завжди відрізнявся своїм стилем вишивки. Традиційно на сорочці зображувалось ламане гілля, але тільки білими нитками.

Ірина Власенко-старший науковий співробітник відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею
«Це такий символ Всесвіту, символ життя, символ перемоги життя над смертю, символ роду і ось це був основний мотив»+3:42-3:51 «Хоча і суто геометризовані мотиви зустрічаються, ромбічні, як символи благополуччя, родючості, плодючості, це теж один із основних мотивів»

Полтавці активно долучились до свята. Чимало бажаючих о цього дня одягнули вишиту святкову сорочку. Наприклад бухгалтер телеканалу «ІРТ» Ольга Бородай. Говорить, вишиванка для неї особливий символ любові до рідного краю. І взагалі вважає її гарною та стильною.

Ольга Бородай-бухгалтер телеканалу «ІРТ»
«Я вважаю, що це не тільки модно, не тільки трендові зараз, а це дуже має такий святковий вигляд, це дуже жіночно. І це взагалі то підтримує такий тісний зв*язок з нашими українськими традиціями, з нашим минулим, з нашими предками, це повага до нашої історії, я вважаю»

Протягом дня полтавці прогулювались містом у своїх сорочках, хто на роботу, університет, а дехто і навіть до садочка.