Програма «Життя міста»

У розділі: 9189 відео | АрхівRSS
На фасаді Полтавської гімназії №13 відкрили меморіальну дошку Денису Лесняку
58

На фасаді Полтавської гімназії №13 відкрили меморіальну дошку Денису Лесняку

В Полтавській гімназії №13 вшанували пам»ять свого випускника, учасника бойових дій на Сході України Дениса Лесняка. Учні, вчителі, пересічні полтавці урочисто відкрили на фасаді цього навчального закладу меморіальну дошку героєві. Як зазначила директор гімназії Наталія Орловська, підростаюче покоління повинно розуміти, що свобода і незалежність Батьківщини відстоюється інколи кров»ю. А тому сьогоднішні діти повинні бути гідними пам»яті таких справжніх патріотів, як Денис Лесняк, завжди з гідністю нести звання випускника школи.
НАТАЛІЯ ОРЛОВСЬКА, директор Полтавської гімназії №13
"Ця подія для школи і сумна , і дуже відповідальна. Ми сумуємо разом з родиною, ми сумуємо разом із усією Україною і ми хочемо, щоб для наших нинішніх учнів, випускників це завжди слугувало прикладом самовідданості, служіння справжнього Батьківщині і вміння віддати своє життя Батьківщині."
Денис Лесняк народився 18 грудня 1979 року у Полтаві. З дитинства мріяв стати музикантом, дуже полюбляв грати на скрипці.Але після травми руки йому довелося закінчити свою музичну кар»єру і хлопець вирішив стати військовим,як його дід, дядько і брат,- розповідає заступник директора гімназії Людмила Бойченко. Денис закінчив Харківський військовий університет і розпочав свою службу в армії командиром зенітного, ракетно-артилерійського взводу роти вогневої підтримки, а на момент загибелі був начальником відділення протиповітряної оборони 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади.
ЛЮДМИЛА БОЙЧЕНКО, заступник директора гімназії №13
"Його дуже підтримували його товариші, вважали його дуже світлою людиною і говорили, що він саме той воїн світла, що захистить нас від зла у цьому жорстокому і небезпечному житті."
Загинув Денис Лесняк 16 серпня 2016 року, в селі Єлизаветівка Мар»їнського району на Донеччині під час бойового зіткнення з ворожою розвідувально-диверсійною групою, отримавши кульове поранення в шию. На мітинг з нагоди відкриття меморіальної дошки прийшли вшанувати пам»ять сина, чоловіка і батька мати Валентина Леонідівна, дружина Тетяна та п»ятирічна донька Лада.
ТЕТЯНА ЛЕСНЯК, дружина героя
"Він ніколи не казав, як було складно,хоча я знаю, що там було дуже важко, усім було важко.Але він ніколи не скаржився, ніколи не жалівся.Як в тебе справи? Все добре.Стріляють? Ні. В нас тихо. Але я знала, що це неправда."
Указом Президента України за особисту мужність, виявлену при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов»язку Денис Лесняк нагороджений орденом Богдана Хмельницького 111 ступеня (посмертно). Похований на Алеї Героїв у Полтаві.