Програма «Життя міста»

У розділі: 9189 відео | АрхівRSS
Уже дванадцятий рік поспіль пройшов фестиваль  «Від серця до серця»
68

Уже дванадцятий рік поспіль пройшов фестиваль «Від серця до серця»

У Полтаві відбувся весняний фестиваль творчості людей з особливими потребами «Від серця до серця», який проводиться , починаючи з 2006 року. За словами заступника міського голови Світлани Тарашевської, фестиваль переконливо демонструє гуманне, милосердне та дбайливе ставлення до людей з особливими потребами в обласному центрі, сприяє розвитку творчості кожної людини з інвалідністю,її соціалізації.

СВІТЛАНА ТАРАШЕВСЬКА, заступник Полтавського міського голови
Саме головне, що щороку збільшується кількість учасників.Цього року ми їх очікуємо сто.Навіть понад сто учасників. І приємно, що найменшому учаснику - 7 років, а найстаршому учаснику -77 років. Родзинкою є те, що проводячи цей фестиваль з року в рік, ми об»єднаємо не лише людей з особливими потребами,а цього року в нас об»єднаються громадські організації, які працюють з людьми з особливими потребами.

За словами організаторів, на цьогорічному фестивалі представлені майже всі види творчості та сценічні жанри. Це - вокальний і хоровий спів, художнє декламування, хореографія, театральне мистецтво та оригінальний жанр.Бурхливими оплесками вітали глядачі яскраві, талановиті виступи самодіяльного хору «Барвінок» клубу Полтавського учбово-виробничого підприємства «Полтаваелектро» Українського товариства сліпих, членів міської асоціації дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, а також учасників художньої самодіяльності спеціальної школи №40, які, власне, відкрили своїм виступом фестиваль.

ОЛЬГА ВЕЛІЧКОВСЬКА , ФЕДІР МІНЄЄВ, учні Полтавської спеціалізованої школи №40
Коли у нас від школи йдуть якісь виступи, я дуже радий, мені дуже подобається. Школа в нас дуже гарна, вчителі дуже хороші, директор, учні- все дуже чудово.Такі заходи вони дають змогу людям з обмеженими можливостями відчути себе, дійсно, людьми, які можуть вільно жити у суспільстві і себе почувати на рівні з іншими.

Фестиваль «Від серця до серця» - довгоочікуваний захід для усіх людей з інвалідністю та пересічних полтавців. Упродовж кількох годин, які спливли непомітно, глядачі плакали і сміялись разом з учасниками, захоплюючись їх мужністю і талантом. Бо іноді зібратись з духом, щоб вийти на сцену, долаючи біль, для них теж подвиг,- говорить громадська активістка Марина Бабець.

МАРИНА БАБЕЦЬ, керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської ГО людей з інвалідністю по зору «Генерації успішної дії» у Полтавській області
Цей фестиваль - це щорічний захід, який дає можливість незрячим людям та людям з інвалідністю інших нозологій проявити себе, представити свій талант і показати себе людям і проявити себе так, щоби глядач зрозумів, що люди з інвалідністю вони талановиті, вони можуть жити в цьому світі на рівні за умовах певних особливостей.

На фестивалі «Від серця до серця», як правило, не буває переможених, а тому кожен його учасник отримав крім оплесків глядачів, ще й подарунки та дипломи від міського голови.