Програма «Життя міста»

У розділі: 13908 відео | АрхівRSS
Освітяни Полтавщини  підбили підсумки роботи галузі протягом 2017-18 навчального року
215

Освітяни Полтавщини підбили підсумки роботи галузі протягом 2017-18 навчального року

Нині одинадцятикласники складають останні іспити і невдовзі відбудуться випускні вечори. Тож важливо, щоб ця гарна традиція не принесла сльози рідним, - таке застереження прозвучало на обласній нараді за участю педагогічних працівників та керівників органів влади. Співробітники правоохоронних органів взагалі радять на випускних вечорах зробити пропускний режим, щоб не допустити якихось надзвичайних ситуацій через вживання алкоголю, наркотиків або застосування піротехнічних засобів. З цими рекомендаціями погодилася і директор департаменту освіти і науки Олена Харченко. Адже тільки таким чином можна уникнути нещасних випадків, які щороку таки трапляються під час масових святкувань випускників.

ОЛЕНА ХАРЧЕНКО, директор департаменту освіти і науки ОДА
"Для того, щоб запобігти якихсь надзвичайних ситуацій, для того, щоб зберегти життя і здоров»я дітей, звичайно ми запросили і представників поліції, представників служби надзвичайних ситуацій, представників держспоживслужби для того, щоб вони могли ще раз повідомити про вимоги, які ставляться до місць масового перебування дітей."

В ході наради зазначалось, що для освітян практично канікул не буде, адже протягом кількох літніх місяців триватиме підготовча робота до реалізації Концепції Нової української школи, яка стартує вже 1 вересня. За словами начальника управління освіти виконкому Полтавської міської ради Лесі Марталішвілі, реформи в освіті спонукають до конкретних дій.

ЛЕСЯ МАРТАЛІШВІЛІ, начальник управління освіти виконкому Полтавської міської ради
"Дуже важливо зараз в цей період підготувати матеріальну базу, навчити вчителів працювати в новій системі, усвідомити батькам першокласників, що все будеп відбуватися трішки по-іншому, але це не означає, що це буде погано, якщо не так, як у них було в їх шкільні роки, то це не означає, що щось робиться не так."

На думку начальника відділу освіти Зіньківської райдержадміністрації Юрія Дахна, важливо, що в умовах процесу децентралізації постійно триває робота у напрямку створення опорних шкіл. Створено і успішно діє такий заклад і в Зіньківському районі.
ЮРІЙ ДАХНО, начальник відділу освіти Зіньківської РДА
"Це заклад нового типу. Ми не зупиняємось на місці, в минулому році приєднали філію до цього закладу, в цьому році створили рішенням сесії ще два таких заклади. Вони запрацюють у селищі Опішні- на базі Опішнянської спеціалізованої школи і у Дейкалівській школі- це сільська школа 1-3 ступеня
 Сподіваюсь, що ці заклади вийдуть на новий рівень і покажуть результативність.

Учасники наради обговорили також питання інклюзивної освіти, доступності навчальних закладів для дітей з інвалідністю. Особливу увагу освітяни приділили організації літнього відпочинку дітей, щоб учні повернулися за парти здоровими і сповненими енергії та сил для подорожі Країною знань.