Програма «Життя міста»

У розділі: 14693 відео | АрхівRSS
У Полтаві посадили японські вишні.
210

У Полтаві посадили японські вишні.

Весняне цвітіння сакури в Японії прирівнюють до національного свята. Японці здавна шанують цю рослину. Вона вважається символом їхньої країни та культури. Щорічно мільйони туристів з’їжджаються туди на свято ханамі, щоб на власні очі побачити неймовірні пейзажі під час цвітіння.

Нещодавна японські вишні з»явилися і у нашому місті. 25 саджанців - тут у Сонячному парку і ще 5 - на Соборному майдані. Тож наступного року і ми зможемо влаштувати ханамі.

Такий подарунок полтавцям презентували представники Посольства Японії в Україні після переговорів з керівництвом міста.

Кохеі Цукамото другий секретар Посольства Японії в Україні
" Минулого року проходив рік Японії в Україні. Нам було дуже приємно, що в Полтаві є цікавість та інтерес до японської культури. Оскільки минулого року ми не змогли висадити тут сакури, ми вирішили це зробити цього року і нам дуже приємно відкривати сьогодні цю алею. "

Працівники комунального підприємства «Декоративні культури» висадили дерева ще на початку травня. Зробили це щойно саджанці привезли до Полтави, аби ті не загинули. Втім, урочисте відкриття алеї відклали спеціально до приїзду представників Посольства.
Помилуватися цвітінням сакур містяни зможуть вже наступного літа.
Секретар міської ради Оксана Деркач сподівається, що алея стане не лише улюбленим місцем для відпочинку полтавців, але й приваблюватиме туристів з інших міст.

Оксана Деркач секретар міської ради
" Є традиція у японців, вони біля сакур завжди проводять прямо на траві пікніки, сімейні такі речі. Тому я думаю, на наступний рік ми започаткуємо проведення такого пікніка європейського зразка і, можливо, полтавцям це полюбиться і вони будуть приходити і прямо на газоні відпочивати. Тому що у нас якось не прийнято так. "

Алея сакур - це перший спільний проект Полтави з Японією. Він став початком для майбутньої співпраці - зауважив другий секретар Посольства Японії в Україні Кохеі Цукамото.