Програма «Життя міста»

У розділі: 13897 відео | АрхівRSS
Медіа Полтавщини гендерно не чутливі.
119

Медіа Полтавщини гендерно не чутливі.

Медіа Полтавщини гендерно не чутливі. Тобто, чоловіків у публікаціях висвітлюють більше, ніж жінок. Про це розповіла представниця Волинського прес-клубу Богдана Стельмах. Вона завітала до нашого міста та провела медіа-кав'ярню. Повідомила, - згідно з моніторингом вибіркових друкованих та інтернет-видань вивели індекс гендерної чутливості кожної області України. Полтавщина посіла одне з найнижчих місць у рейтингу. Це лише 28%.

Богдана Стельмах, керівниця проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики»
 «Після збору інформації був тривалий аналіз і зараз маємо можливість ним поділитись.»
«Вибір видань покладався на представників прес-клубів в кожному обласному центрі, там де вони є.»

 «Ми вперше загалом в Україні вивели індекс гендерної чутливості регіональних медіа. Цей показник дає право говорити уже про достовірні дані зібрані.»

Загалом, відмоніторили близько 1800 публікацій. Виявилось, -у матеріалах кількість експертів та експерток, героїв та героїнь у медичній, освітній та культурній сфері – однаково. А от у спорті та політиці чоловіків висвітлюють більше. Окрім цього, при виведенні індексу чутливості, враховували як часто називають посади та професії в жіночому роді. Наприклад - прем`єр - прем`єрка, психолог - психологиня, політик - політикиня та інші.

Богдана Стельмах, керівниця проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики»
«Є кілька лідерів. Це волинська, рівненська журналістика, харківська журналістика. Вони визнані найбільш гендерно-чутливими.»
Світлана Семенко взяла участь у медіа-кав'ярні. Говорить, - дізнатись про сучасний стан гендерної збалансованості в українських виданнях було цікаво. Адже, це є показником якості ЗМІ.

Світлана Семенко, кандидатка філологічних наук
 «Проблема зміни редакційної політики кожного видання, яким би воно не було, якого б формату, безперечно дуже є важливим. Тому що дотримання гендерного балансу – це вимога сучасної журналістики не власне української тільки, але і світової журналістики.»

Дослідження проводились 2017 року. У рамках проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики» планують зробити мапу гендерно чутливих медіа України.