Програма «Життя міста»

У розділі: 13908 відео | АрхівRSS
5 діб рятувальники боролися із пожежею на сміттєзвалищі поблизу Лубен
97

5 діб рятувальники боролися із пожежею на сміттєзвалищі поблизу Лубен

Сміття, що не гасне. 5 діб рятувальники боролися з димом і смородом на лубенському міському сміттєзвалищі. Загоряння виникло 31 травня, а ліквідувати його вдалося аж 4 червня. Складність полягала у тому - говорять фахівці ДСНС - що сміття зайнялося не на поверхні звалища, а з середини. Деякі прогари сягали глибини близько 2 метрів.

Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків із громадськістю ГУ ДСНС в Полтавській області
" Працювало від нашої служби 2 чергових відділення щодня протягом 5 днів. Працювала насосна станція.
Поблизу цього сміттєзвалища знаходиться дендропарк і не так далеко житловий сектор, тому коли вітер повертав був сморід для людей. Це дуже заважало, але не могли ми раніше, бо було дуже проблематичне горіння.
на значній глибині. "

Пожежа охопила кілька гектарів сміття. З нею боролися 2 чергових відділення Державної пожежно-рятувальної служби та працівники місцевого комунального підприємства «Чисте місто». Загалом залучили 6 одиниць техніки та мотопомпи. Причиною вважають - самозаймання.

Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків із громадськістю ГУ ДСНС в Полтавській області
" В процесі гниття виділяються певні сполуки, які можуть призвести до самозаймання цього сміття. Воно не відкритим полум»ям горить, а тліє десь там на глибині.
Розривали, розгрібали це сміття там, де були осередки. Проливали, щоб остаточно його загасити і не повторилося подібного. "

Останнім часом почастішали пожежі і на макухівському сміттєзвалищі. З початку року їх трапилось 8, перша взимку - 29 січня, остання була нещодавно - 29 травня.