Програма «Життя міста»

У розділі: 9474 відео | АрхівRSS
Пенсійні служби обговорили проблемні питання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості
45

Пенсійні служби обговорили проблемні питання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості

Питання легалізації заробітних плат - головне на розширеному засіданні робочої групи за участю пенсійних служб, представників обласних владних структур та соціальних партнерів Пенсійного фонду. На думку заступника голови облдержадміністрації Олега ПруглА, потрібно активніше виявляти факти працевлаштування без належного оформлення, а також робити рішучий заслін заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску.

ОЛЕГ ПРУГЛО, заступник голови Полтавської ОДА
"Ми почали цю роботу завчасно, ми працюєм більше півтора року нашою робочою групою.Є відповідні напрацювання, такі ж групи создани в районах і ми відпрацьовуєм фактично по кожному зверненню наших громадян, є відповідний аналіз.Наша Полтавська область в загальному рейтингу держави знаходиться на шостому місці."

За словами очільника Пенсійного фонду в області Володимира Тараторіна, пенсійні служби готові допомагати у боротьбі з нелегальною зайнятістю в регіоні і мають для цього унікальний і досить вагомий інструмент - Реєстр застрахованих осіб. Саме це джерело інформації про кожного найманого працівника дозволяє відстежити стан дотримання учасниками ринку праці належного рівня заробітної плати.

ВОЛОДИМИР ТАРАТОРІН, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області
" Використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів. І перш за все - це втрата страхового стажу.Отже основним фактором, що впливає на доходну частину пенсійного бюджету, є офіційна зайнятість населення, чисельність працюючих, за яких сплачується єдиний внесок та рівень заробітної плати."

Внаслідок соціального партнерства щодо легалізації трудових відносин, в нинішньому році в області стало менше на 6 тисяч працівників , які одержують заробітну плату нижчу законодавчо встановленого рівня. Однак, зазначили учасники робочої групи, цього недостатньо для наповнення пенсійного бюджету. Адже фактично один працюючий утримує одного пенсіонера. Тому фіскальні служби продовжують виявляти недобросовісних роботодавців, які продовжують виплачувати зар плату «в конвертах».

СЕРГІЙ ЩЕРБАК, начальник управління Держпраці у Полтавській області
" З початку року за результатами інспекційних відвідувань виявлено вже 391 працівник, які працювали без належного укладення трудових договорів. За порушення законодавства про працю, на посадових осіб підприємств складено та передано до суду 28 протоколів про накладення штрафів відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.Накладено фінансових санкцій на 21 суб»єкт господарювання на загальну суму 14,2 млн.грн."

Учасники робочої групи обговорили також перспективи погашення боргів та заслухали декількох керівників підприємств-боржників, які затримують значні суми з виплати заробітних плат своїм працівникам.