Програма «Життя міста»

У розділі: 9474 відео | АрхівRSS
У Горбанівському геріатричному пансіонаті завершується тепломодернізація та реконструкція систем теплопостачання
124

У Горбанівському геріатричному пансіонаті завершується тепломодернізація та реконструкція систем теплопостачання

На сьогоднішній день у Горбанівському геріатричному пансіонаті проживає 227 людей похилого віку. Це ветерани війни, ветерани праці та особи з інвалідністю, переважно одинокі. Про них тут піклуються, надають медичну допомогу.

Марія Плугатар, мешкає у Горбанівському геріатричному пансіонаті
" Я тут 9 років. Потрапила по хворобі і самотності. Жила у Донецькій області, на щастя поїхала. "

Це пані Марія. Їй 81 рік, але бабуся у розквіті сил. З посмішкою вона розказує як їй подобається у пансіонаті. Каже - ставлення персоналу до всіх дуже гарне, тут 5-разове харчування смачне й різноманітне, а ще компанійські сусіди й активне дозвілля.

Марія Плугатар, мешкає у Горбанівському геріатричному пансіонаті
" Живу я сама. Є одномісні номери. На поверсі у нас порядок, скандалів немає.
 Гуляємо тут, граємо в шашки, в шахмати, концерти нас часто возять. Сьогодні, наприклад, їдемо у цирк. "

Горбанівський пансіонат включає в себе 4 блоки та розрахований на 300 місць. Наразі, тут завершується капітальний ремонт: проведена термомодернізація та реконструкція систем теплопостачання. Вже утеплили всі стіни: замінили систему опалення, перекрили дахи. Також встановили сучасний теплопункт.

Тимофій Голбан, директор Департаменту будівництва, містобудування, архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА

" 24 млн грн вкладено за 4 роки з обласного та державного бюджетів. У порівнянні з 15-м роком і сьогодні - економія 1000 гігакалорій.
 В усіх блоках стоять ці теплопункти. Ці теплопункти реагують на зміну температури повітря. Відповідно змінюють температуру тепла, що подається. "

За словами директора Департаменту будівництва облдержадміністрації Тимофія Голбана - тепер заклад зможе зменшити витрати на тепло та економити більше 70 тисяч гривень на рік, а це більше половини колишньої вартості.
Крім цього, на території пансіонату відкривається перше в Україні відділення тимчасового перебування. Воно на відміну від усіх інших буде платним - зауважила директорка Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмила Корнієнко.

Людмила Корнієнко директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА
" На сьогоднішній день вже є у нас заявки. Ми провели моніторинг через територіальні центри, так, щоб сім»я могла на день, можливо, на тиждень-місяць помістити батьків і т.д. і буде забезпечений належний догляд, тобто це прогресивна нова форма обслуговування. "

Під час ремонту приділялася значна увага забезпеченню умов для осіб з інвалідністю. 40% території закладу облаштовано спеціальними меблями, пандусами, а невдовзі тут встановлять і спеціальний майданчик для тих, хто на візках. На благоустрій території додатково виділяють ще 9 млн грн.