Програма «Життя міста»

У розділі: 9752 відео | АрхівRSS
У Полтаві вперше пройшов  міжнародний гастрофестиваль "Полтавська Галушка".
189

У Полтаві вперше пройшов міжнародний гастрофестиваль "Полтавська Галушка".

Перший Міжнародний гастрофестиваль "Полтавська галушка" зібрав на Соборному майдані тисячі людей. Тут не лише полтавці та навіть не всі українці, тут є канадці, грузини, вірмени, китайці.

Лариса Семеняга, організаторка фестивалю, головна редакторка газети «Полтавський вісник»
" Є бренд у кожного міста. У нас є бренд полтавська галушка, який знають по всіх світах. Ну а якщо знають по всіх світах, то чого ж ми будемо всеукраїнський - будемо міжнародний. "

Чжань Тяньюань, учасниця фестивалю (Китай)
" Мы здесь, чтобы учавствовать в этом выступлении. "

Концертна програма фестивалю розгорнулася на двох сценах: поруч із Свято-Успенським Собором та на Білій альтанці. З 12-ї до 18-ї години суботнього дня гості насолоджувались виступами кращих виконавців Полтавщини, смакували страви від провідних майстрів гастрономічної справи, брали участь у різноманітних майстер-класах, зокрема, і з приготування галушок.

" пальці повинні не зли панитися..починаємо потихеньку вимішувати. "

Юлія Кривобок, відвідувачка фестивалю
" Ми дуже любимо галушки: з начинкою і без дуже любимо, зі сметаною, з соусом. "

З»їхалися на свято і горді носії брендового прізвища Галушка. Таких виявилося майже пів сотні. Всі вони отримали від організаторів дипломи та медалі.

" Ми полтавська галушка. "

Було чим зайнятися у натовпі людей і найменшим відвідувачам. Для дітей тут проводились численні турніри.

Андрій Гречаник, відвідувач фестивалю
" Я прошел на турнир. Я сначала думал, что я проиграл, но нет я выиграл. Мне очень нравится этот турнир. Здесь можно посражаться не только с противниками, но и со своими друзьями. "

За словами організаторки заходу, головної редакторки газети "Полтавський вісник Лариси Семеняги - на проведення фестивалю не витратили жодної копійки з міського бюджету - все завдяки зусиллям небайдужих полтавців.

Лариса Семеняга, організаторка фестивалю, головна редакторка газети «Полтавський вісник»
" Те, що ми спланували, майже все ми реалізували, дякуючи полтавській громаді, дякуючи оргкомітету. Один в полі не воїн - все, що ми бачимо зробили наші полтавці. "

Зокрема, Білу альтанку допомогла прикрасити перша леді міста Людмила Мамай. Говорить - про проведення фестивалю дізналася із допису пані Семеняги у фейсбуці і теж не змогла залишитись осторонь.

Людмила Мамай, співорганізаторка фестивалю
" Мені так схотілося, щоб наша Полтава хоча б чимось прославилася тому, що у нас дуже чисті душею люди, які допомагають нашому місту і сьогодні приклад - оце дійство.
 Мені оголосили суму - 28 тисяч грн. Я сіла і почала обдзвонювати всіх своїх подруг
 Ніхто не відмовив мені в цьому і всі перечислили кошти. "

Свято галушки для полтавців - не новина, втім міжнародний фестиваль вразив своєю масштабністю й безліччю цікавинок. Наступного року його планують зробити ще яскравішим та продовжити гуляння на кілька днів поспіль.