Програма «Життя міста»

У розділі: 9474 відео | АрхівRSS
у Полтаві та Решетилівці відбувся Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava.
29

у Полтаві та Решетилівці відбувся Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava.

У Полтаві та Решетилівці пройшов триденний Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava. Більше 20-ти найвідоміших поетів України, Швеції та інших країн читали свої твори полтавцям протягом 8,9 та 10 червня. Крім цього, по місту на різних локаціях показували фільми, проводили виставки , екскурсії, концерти.

Олександр Ткаченко, директор Міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Poltava»
"2 роки тому ми познайомилися зі Святославом Померанцевим - це президент Міжнародної літературної корпорації у Чернівцях, який зробив у Чернівцях вже 8 поетичних фестивалів.

 Тоді ми з ним поговорили і я сказав, що хотілось би влаштувати у Полтаві щось дійсно масштабне і цікаве. "

Шведсько-український фестиваль присвятили Полтавській битві, але метою його організатори називають - популяризацію бренду Полтави у Європі та зокрема Швеції. Сподіваються, що цей фестиваль поверне наше місто на так звану культурну мапу світу.

Сергій Жадан, український поет, письменник, співак

"Міста будували з сонця і глини, замішували їх на вірі й надії. Але приходить літо в холодні долини, і на камінні гріються змії… і змії вичікують під подушками. "

Сергій Жадан, український поет, письменник, співак
" Цей вірш добре характеризує культурну ситуацію в Україні, яка рухається і змінюється тоді, коли люди рухаються і щось роблять. Мені здається, що «Meridian Poltava»
Дуже добре показує як може рухатися культурний менеджмент у сьогоднішніх умовах. "

Урочисте відкриття фестивалю у Полтаві відвідав не лише культовий український автор Сергій Жадан. Анонсував показ свого фільму «Ампутація» і публіцист Ігор Померанцев. Над документальною стрічкою - розповідає - працював разом із режисеркою Лідією Стародубцевою.

Ігор Померанцев публіцист
"Ми зробили фільм про війну, бо це болить, і це болить кожного дня, тож запрошую. "

Вхід на всі заходи протягом трьох днів був вільним.