Програма «Життя міста»

У розділі: 9752 відео | АрхівRSS
80 відсотків доріг на Полтавщині нині потребують капітального ремонту.
56

80 відсотків доріг на Полтавщині нині потребують капітального ремонту.

В автомобілістів Полтавщини з»явилась надія на покращання місцевих шляхів, адже з 1 червня їхнім станом опікується новостворене Агентство місцевих доріг Полтавської області. Як зазначив виконуючий обов»язки директора підприємства Олексій Басан, їм дістався не кращий спадок від колишнього куратора шляхів - Служби автодоріг у Полтавській області. Адже 80 відсотків місцевих доріг на Полтавщині нині потребують капітального ремонту, а 20 відсотків - поточного середнього.

ОЛЕКСІЙ БАСАН, в.о. директора державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області»
" Основна увага приділялась виключно дорогам державного значення, а місцеві дороги фінансувалися по залишковому принципу. Як наслідок, дорожній одяг втратив несучу здатність, значна кількість ям, просадок, розмивів та інших руйнувань.Значно завищене або занижене узбіччя, яке потребує ремонту,штучні споруди, мости та водопропускні труби частково або повністю зруйновані."

За словами Олексія Басана, в багатьох випадках взагалі не вирішено питання водовідведення, що призводить до руйнування полотна та основи шляхів. Значно пошкоджена дорожня інфраструктура та засоби організації дорожнього руху.Зокрема, відсутнє бар»єрно-тросове огородження, не вистачає близько сімдесяти відсотків дорожніх знаків від потреби. А дорожня розмітка зношена більше, ніж на 90 відсотків.

ОЛЕКСІЙ БАСАН, в.о. директора державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області»
" За перший місяць роботи підприємством оголошено відкриті торги на закупівлю послуг з утримання автодоріг… на суму близько 50 млн.Переможцем став ТОВ «Стартінвест», яке … приступило до проведення ямкового ремонту та аварійних
робіт."

Як наголосив голова облдержадміністрації Валерій Головко, нині в області створено систему відновлення доріг, починаючи з базових елементів. Головне, що у цій справі органи місцевого самоврядування повинні керуватися принципами - відкритості, прозорості, показовості,- вважає керівник області.

ВАЛЕРІЙ ГОЛОВКО, голова Полтавської ОДА
" Я хотів би,щоб як аксіома була узгодженість з органами місцевого самоврядування на території яких є дороги, які на балансі області щодо першочерговості відновлення цих доріг.
 І головне - ми сьогодні повинні … всі гроші на відновлення доріг.Тут працює обласний бюджет…це бюджети органів місцевого самоврядування, чи це міста, чи це райони, чи це ОТГ."

Нині Агентство місцевих доріг вивчає стан шляхового покриття, складає дефектні акти, розробляє кошториси та оголошує тендери на його ремонт. За словами керівника підприємства, на відновленні доріг уже працює 26 бригад, в тому числі й на реконструкції мосту через річку Сулу в селі Засулля Лубенського району.