Програма «Життя міста»

У розділі: 9752 відео | АрхівRSS
У Краєзнавчому музеї пройшла наукова зустріч. Особливою гостею стала донька відомого археолога Світлана Гринченко
41

У Краєзнавчому музеї пройшла наукова зустріч. Особливою гостею стала донька відомого археолога Світлана Гринченко

Відомий архітектор, науковець Володимир Гринченко свого часу зробив чималий внесок у розвиток української історії. Зробив чимало відкриттів, деякі з його артефактів представлені і у Краєзнавчому музеї, в якому він працював, говорить нинішній директор Олександр Супруненко. Наприклад ці казани, знайдені на початку 20 століття у самому серці Більського городища. Аби згадати усі його здобутки, у музеї провели наукову зустріч.

Олександр Супруненко-директор Полтавського краєзнавчого музею
«Людина, яка прийшла сюди за покликом серця іза бажанням колишького директора М.Я. Рудинського, він пропрацював спочатку лаборантом, потім звісно він був науковим співробітником відділу археології»«Він досліджував Кічкастий могильник» «Він досліджував Вознесенський комплекс»

Розвиває здобутки архітектора і його донька Світлана Гринченко говорить аби пам*ять про батька була вічна, навіть не змінювала своє прізвище. Зараз подорожує Україною і популяризує його відкриття. Полтавщина ж для неї особлива, адже Диканька це татова мала Батьківщина.

Світлана Гринченко-донька археолога
«Дуже багато української інтелігенції в 30 роки попала під Сталінські репресії, під цей каток попав і мій батько, він не завершив цю роботу, був репресований в 38 році»«І Слава Богу, що пройшло стільки років і все ж пам*ятають ім*я мого батька, я за це дуже вдячна»

За словами доньки, її батько знайшов 4 скандинавські меча, що дало змогу свідчити про реальність так званого шляху із варяг в греки через Скандинавію до Візантії. Про це один з центральних телеканалів , навіть відзняв «Україна. Повернення своєї історії.Частина2». А ще в ході зустрічі працівники музею презентували покажчик, куди ввійшли і здобутки Володимира Грнченка