Програма «Життя міста»

У розділі: 9350 відео | АрхівRSS
У Полтаві встановили меморіальну дошку народному художнику України - Володимиру Колеснікову.
41

У Полтаві встановили меморіальну дошку народному художнику України - Володимиру Колеснікову.

Минуло 4 роки як не стало відомого живописця, монументаліста, графіка, народного художника України - Володимира Колеснікова. Він славився на весь світ своїми шедевральними роботами. У Полтаві монументальні розписи Колеснікова і нині прикрашають медичну академію, аеропорт, автовокзал та багато інших об»єктів.

Ольга Курчакова, директор Полтавського Художнього музею ім. М.Ярошенка

"Та фреска, яка в аеропорту слава Богу ціла. Він там показав історичний пласт Полтави, тобто розвиток від козацької доби і до ХІХ ст., до гетьманства. Це великий такий пласт, в тому числі Північна війна, але вона там як частина. Знаєте, коли Колесніков брався за якусь серйозну роботу, він завжди глибоко вивчав історичний матеріал. "

Саме Володимир Колесніков був у числі тих, завдяки кому з»явився і Полтавський художній музей імені Миколи Ярошенка, відомий як галерея мистецтв. Творчий спадок митця важко переоцінити - говорять його колеги по пензлю.

Алла Тимошенко, художниця
"За кордоном, коли говориш Полтава - перш за все виникає Колесніков.
 Навіть декілька років тому певні художники і колекціонери, які мають його твори, замовляли портрет його і поряд свій. Я була тому свідком."

Володимир Колесніков народився у Луцьку, втім дитинство і юність провів у Полтаві. Саме її він вважав рідним містом, тож увіковічнити ім»я живописця вирішили встановленням меморіальної дошки на будинку, в якому він жив, по вулиці Кукоби.


Відкрив дошку автор її ескізного проекту, він же син Володимира Колеснікова - художник Володимир Колесніков молодший.

Володимир Колесніков син, художник

" Фотографію взяли з його монографії, на тлі палітри так як він є художником
Ескізів було зроблено десь 15-20. Робив і я, робили і скульптора - це була така комплексна робота."

Ідея встановлення пам»ятного знаку виникла у мешканців будинку, виготовив її друг художника, київський скульптор Тарас Цюпа. До відкриття долучилося чимало полтавців, передусім шанувальників таланту Володимира Колеснікова.