Програма «Життя міста»

У розділі: 14363 відео | АрхівRSS
14 -го червня світ відзначає день донора
182

14 -го червня світ відзначає день донора

14 -го червня відзначають всесвітній день донора. Це відносно нове свято ініційоване під егідою ООН в травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я в Женеві. Саме 14 червня 1868 року австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини. Тож відранку полтавська обласна станція переливання крові працювала в посиленому режимі. Полтавець Микола отримує професію медика і стверджує що бути донором для нього не лише людський обов’язок, а і професійний, здає кров уже вчетверте і на цьому не зупиниться.

Микола ( донор крові) (07077)
 « Прийшов здавати кров, тому що вважаю особливо для людей моєї спеціальності, це дуже важливо допомогати людям які потребують допомоги в складних ситуаціях»

Зі слів пана Сергія вперше він став донором для бійця АТО і тепер постійно таким чином допомогає тим, хто цього потребує.

Сергій ( донор крові) (07078)
 «Вважаю що потрібно допомогати у такий складний час як зараз знаходиться Україна і може це комусь врятує життя»

Головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков говорить - стан із забеспенням компонентами крові на Полтавщині стабільний. І нагадує- щоб стати донором за два дні неможна вживати алкогольних напоїв, за день жирної та смаженої їжі, поснідати легким сніданком, при собі мати паспорт та ідентифікаційний код.


Володимир Рудіков (головний лікар полтавської обласної станції переливання крові) (07083)
 « По області в нас тринадцять з половиною тисяч донорів, заготовили ми майже, почти девять тисяч літрів донорської крові, це якраз нам вистачило задовільнити потреби всіх лікувальних закладів нашої області»


Завідуюча відділенням заготовлення крові Ірина Рожок говорить - на станції переливання крові є 3 види донації, це - донація крові, тромбоцитів та плазми.

Ірина Рожок (Завідуюча відділенням заготовлення крові) (07102)
00:15 «Нужно отметить что весь инструментарий который используется при этих донациях у нас одноразовый»00:20 + 00:32 «Донации трамбоцитов и плазмы, методом плазмофореза есть только на полтавской нашей обласной станции переливания крови,если необходимы такие заказы, мы принимаем заказы по области и потом заготовленные компоненты передаем в лечебные учереждения всей области»00:48

В цей святковий день на станцію переливання крові завітала Ірина Плюсніна голова обласного товариства Червоного, вона подякувала та подарувала подарунки всім почесним донорам, на згадку про цей день.А студенти базового медичного коледжа підготували святкову програму, таким чином віддячили медикам та благодійникам.
Флаги блока:
На монтаж -- 0Смонтирован -- 0
Носители